Тейп-манія: чи дієве тейпування у повсякденній б’юті-рутині?

Бʼюті індустрія стрімко розвивається: цьому сприяють нові технології, методи і підходи для збереження молодості чи запобігання завчасного старіння. Тож ми часто можемо спостерігати за появою нових трендових хвиль в косметології, але як розібратися, що – дієві методи, а що маркетинг? Тейпи, якими активно користувалися професійні спортсмени для відновлення, кілька років тому стали справжнім б’юті-трендом. Наразі можна побачити людей, що використовують тейпування в естетичних цілях – на тілі й на обличчі. Редакція Marie Claire вирішила поцікавитися думкою anti-aging експертки й президентки міжнародної anti-aging асоціації Сільви Даян щодо використання тейпів в косметології.

 

Тейп-манія: чи дієве тейпування у повсякденній б’юті-рутині?-Фото 1

Сільва Даян, beauty експерт, президентка World Anti Aging Association (WAAA)

 

 

По-перше, треба пояснити, що першочергове значення тейпів в спортивній медицині – це зменшення запалення, розслаблення м’язів і підтримання суглобів. Тому для початку треба вияснити, які цілі ви переслідуєте, наклеюючи стрічку собі на обличчя. Один із ключових механізмів дії тейпів – зменшення тиску тканин на кровоносні та лімфатичні судини, таким чином зменшуються набряки. Такий собі лімфодренажний ефект.

 

Тейп-манія: чи дієве тейпування у повсякденній б’юті-рутині?-Фото 2

www.instagram.com/APRICOT Beauty

 

Але все ж таки більшість використовує тейпи заради фіксації – другий механізм дії. Якщо вам знайома ситуація появи мімічних зморшок через вашу емоційність та рухливість обличчя, тейпи можуть стати в нагоді. Зазвичай їх закріплюють на особливо проблемних місцях: поперек зморшок на лобі, вилицях, довкола очей. Таким чином можна обмежити міміку обличчя підчас сну чи розумової активності або стресів.

 

Тейп-манія: чи дієве тейпування у повсякденній б’юті-рутині?-Фото 3

www.instagram.com/APRICOT Beauty

 

Але не спішіть бігти за тейпами, адже окрім слів прихильників цієї методики, доказів, що вона працює поки немає, як і клінічних досліджень. І хоча адепти тейпування запевняють, що ефект існує, але варто розуміти, що він короткочасний і слабкий. Тож у випадку глибоких зморшок – це навряд чи дієва технологія.

 

Тейп-манія: чи дієве тейпування у повсякденній б’юті-рутині?-Фото 4

www.instagram.com/APRICOT Beauty

 

До того ж, варто розуміти, що бездумне носіння тейпів може мати негативний вплив. Ні, звичайно, що серйозної шкоди здоров’ю клейка стрічка навряд може завдати. Але навіть гіпоалергенний клей від тейпів може викликати дерматит чи подразнення, особливо увагу варто звернути власникам чутливої шкіри. Ну і не рекомендую цього робити самостійно, адже потрібно розуміти будову м’язів та лімфатичної системи, щоб зрештою не додати собі зайвих заломів та зморшок від неправильно наклеєних тейпів.

 

Читайте також: МОДА НА “ОЗЕМПІКОВИЙ ШИК”: ЯК ПОПУЛЯРНИЙ ПРЕПАРАТ ВПЛИВАЄ НА ЗОВНІШНІСТЬ, ЗДОРОВ’Я ТА ПРОЦЕСИ СТАРІННЯ

Статті на тему