Денис Прокопович
Співзасновник клініки “Нair Help”, Президент Всеукраїнської Асоціації Трихологів, офіційний трихолог французького бренду L’Oréal в Україні та регулярний учасник спеціалізованих конференцій та конгресів.
Трихоскопія в руках досвідченого лікаря-трихолога – неоціненний за значенням інструмент діагностики хвороб волосся і шкіри голови. Що таке трихоскопія? Це апаратний метод, коли під дуже великим збільшенням ми досліджуємо стан шкіри та волосся. Апарат так і називається – трихоскоп. Ви навіть не уявляєте скільки знаків і підказок ми можемо виявити під час трихоскопії.
Так звані трихологічні стигми.
Чорні цятки, жовті та білі цятки, тюльпаноподібне волосся, волосся у вигляді знака оклику, симптом “медових сот” і навіть симптом “свинячого хвостика”. Так-так, ви все правильно почули. Симптом! Свинячого! Хвостика! Це все – зовнішній вигляд волоска під трихоскопом, який звітує лікареві про негативну динаміку, яка може призвести до алопеції різних видів.
І нехай назви симптомів здаються кумедними, проте кожен з них є “доказом”, який має в своєму розпорядженні “детектив” (в нашому випадку – досвідчений лікарь), щоб розкрити справжню природу захворювання. Хоча скарги, які пред’являтиме пацієнт на консультації, зводяться до розповіді про стандартне випадіння.
Отже підсумуємо. Величезна кількість хвороб волосся і шкіри голови ховається під набором стандартних симптомів – випадіння волосся, жирність або сухість шкіри голови, зниження об’єму волосся. І тільки трихоскопія, ретельно проведений огляд та опитування пацієнта допомагають поставити вірний діагноз і призначити оптимальну тактику лікування.
Ну і нарешті, найголовніше: трихоскопію слід проводити раз на пів року. Плановий огляд у тріхолога необхідний так само як відвидини стоматолога або геніколога. Адже саме на трихоскопії можемо помітити перші, невидимі неозброєному оку ознаки майбутніх проблем.
Завжди краще запобігти, ніж боротися з наслідками.
Бережіть себе і своє волосся!
Читайте також: Чому влітку випадає волосся і що з цим робити? Поради трихолога