Що таке симптом «свинячого хвостика» на волоссі, або чому нам всім раз на пів року потрібна трихоскопія? Пояснює лікар-трихолог

Велика кількість хвороб волосся та шкіри голови маскується під стандартні, звичні нам симптоми – жирність, сухість, тьмяність, ламкість, зменьшення об’єму. Ми помилково вважаємо, що цей стан тимчасовий: просто не підійшов шампунь чи забагато стресу останнім часом. Проте за погіршенням зовнішнього вигляду може ховатись серйозна проблема, яку завчасно виявить трихоскопія. Як попередити втрату волосся, розповідає лікар-трихолог Денис Прокопович.

 

Що таке симптом «свинячого хвостика» на волоссі, або чому нам всім раз на пів року потрібна трихоскопія? Пояснює лікар-трихолог-Фото 1

Денис Прокопович

Співзасновник клініки «Нair Help», Президент Всеукраїнської Асоціації Трихологів, офіційний трихолог французького бренду L’Oréal в Україні та регулярний учасник спеціалізованих конференцій та конгресів.

 

 

Трихоскопія в руках досвідченого лікаря-трихолога – неоціненний за значенням інструмент діагностики хвороб волосся і шкіри голови.  Що таке трихоскопія? Це апаратний метод, коли під дуже великим збільшенням ми досліджуємо стан шкіри та волосся. Апарат так і називається – трихоскоп.  Ви навіть не уявляєте скільки знаків і підказок ми можемо виявити під час трихоскопії. 

Так звані трихологічні стигми.

Чорні цятки, жовті та білі цятки, тюльпаноподібне волосся, волосся у вигляді знака оклику, симптом «медових сот» і навіть симптом «свинячого хвостика». Так-так, ви все правильно почули. Симптом! Свинячого! Хвостика! Це все – зовнішній вигляд волоска під трихоскопом, який звітує лікареві про негативну динаміку, яка може призвести до алопеції різних видів.

 

Що таке симптом «свинячого хвостика» на волоссі, або чому нам всім раз на пів року потрібна трихоскопія? Пояснює лікар-трихолог-Фото 2

 

І нехай назви симптомів здаються кумедними, проте кожен з них є «доказом», який має в своєму розпорядженні «детектив» (в нашому випадку – досвідчений лікарь), щоб розкрити справжню природу захворювання. Хоча скарги, які пред’являтиме пацієнт на консультації, зводяться до розповіді про стандартне випадіння. 

Отже підсумуємо. Величезна кількість хвороб волосся і шкіри голови ховається під набором стандартних симптомів – випадіння волосся, жирність або сухість шкіри голови, зниження об’єму волосся. І тільки трихоскопія, ретельно проведений огляд та опитування пацієнта допомагають поставити вірний діагноз і призначити оптимальну тактику лікування. 

Ну і нарешті, найголовніше: трихоскопію слід проводити раз на пів року. Плановий огляд у тріхолога необхідний так само як відвидини стоматолога або геніколога. Адже саме на трихоскопії можемо помітити перші, невидимі неозброєному оку ознаки майбутніх проблем. 

Завжди краще запобігти, ніж боротися з наслідками.

Бережіть себе і своє волосся!

 

Photo by Paul Siewert on Unsplash

Читайте також: Чому влітку випадає волосся і що з цим робити? Поради трихолога

Статьи по теме