Випадіння волосся на тлі дефіцитів. Як розпізнати нестачу заліза і вітаміну Д?

Ви прокидаєтеся і виявляєте на подушці більше 5 волосин. Йдете у ванну і стік забивається волоссям. Ваш перукар каже «моя люба, з цим треба щось робити!». Волосся стало млявим і погано росте. Вам потрібно до трихолога! Як діяти в такому випадку знов розповість лікар Денис Прокопович.

 

Випадіння волосся на тлі дефіцитів. Як розпізнати нестачу заліза і вітаміну Д?-Фото 1

Денис Прокопович

Співзасновник клініки Нair Help, Президент Всеукраїнської Асоціації Трихологів, офіційний трихолог французького бренду L’Oréal в Україні та регулярний учасник спеціалізованих конференцій та конгресів.

 

 

Звісно, величезна кількість причин може призвести до всіх цих симптомів, проте давайте розглянемо найпоширенішу причину, а саме випадіння волосся на тлі дефіцитних станів. Тобто коли не вистачає тих чи інших мікроелементів, вітамінів та інших активних речовин. Перше місце посідає дефіцит, з яким стикаються саме жінки, а саме — нестача заліза. Коли ви втрачаєте цей мікроелемент? Правильно, за умови щомісячного циклу. А дієти, стреси посилюють його нестачу.

 

Випадіння волосся на тлі дефіцитів. Як розпізнати нестачу заліза і вітаміну Д?-Фото 2

 

Практично завжди на рівні з дефіцитом заліза буде присутній дефіцит вітаміну Д. Так, так, навіть влітку. Я все частіше виявляю його у своїх пацієнтів саме зараз, у найсонячніші місяці. Все просто, з ультрафіолетом лише 20% необхідного вітаміну Д виробляється і засвоюється організмом, синтез його основної кількості відбувається в кішківнику! А також дефіцит цинку, міді, незамінних амінокислот, вітамінів групи В, призводитиме до погіршення стану волосся. Проте не треба безконтрольно скуповувати всі ці елементи в аптеці. Запам’ятовуємо: спочатку консультація, обстеження і тільки потім  лікар-трихолог прицільно призначить саме те, чого не вистачає.

Бережіть себе і своє волосся.

Photo by Liubov Ilchuk on Unsplash

Читати також: Найпоширеніші помилки в літньому догляді за шкірою: що не треба робити!

Статьи по теме