Закрити
UA
Життя

Книга місяця: “Крадій спогадів” Володимира Нікітенка

Поділись:

“Крадій спогадів” — дитяча казка про боротьбу сміливих дітлахів з таємничими Кримським Згадкожером, заради повернення друзів, їх спогадів та рідної землі.

“Крадій спогадів” — третя книга українського письменника Володимира Нікітенка, першими були “210 добрих справ” та “Нікчеми”.

“Крадій спогадів” розповідає про спогади, що роблять нас людьми, про Крим, що має продовжувати жити у наших згадках, про сміливість дітей, яким важливо пам’ятати. Через казкову призму автор розповідає малечі про часточку нашої історії, країни, яку врятувати може тільки відважність та любов наших дітей.

Читайте також: Книга месяца: “;Міф про милу дівчинку” Фран Гаузер

Пройшло 5 років з того часу, як Крим став окупованою ворогом територією України. Діти, народжені у недалекому 2014 році скоро підуть до школи, але вони не мають ніяких спогадів про літо на березі Чорного моря, про аромати ялівця на стежках гори Чатир-Даг, про український Крим, що потроху для багатьох перетворюється на далекий спогад.

Хтось страшний, з зеленими очима перетворює спогади людей на пил і цілі селища з людьми зникають з атласів і мап. Смілива дівчинка Богдана та її друзі мають врятувати від забуття своє село у підніжжя гори Чатир-Даг. Саме вони, переможуть Крадія Спогадів та повернуть людям пам’ять.

Немає кращого інструменту для виховання цінностей у малечі ніж вдала метафора, захована у цікавій розповіді чи казці. Усі три книги письменника Нікітенка сповнені ціннісного сенсу, який виховує у читача доброту та милосердя. Лише пам’ять і спогади про наших рідних, нашу історію та землю не дадуть забути хто ми є насправді.

Читайте також: 8 книг, которые расскажут все про экологичный образ жизни

Крадій Спогадів схожий на великого Інформаційного ненажеру, який харчується нашою енергію і зростає все більше. При взаємодії з ним ми залишаємося спустошеними і зневіреними. Він – ворог, який навмисне, через своїх агентів веде з людською свідомістю свою гібридну війну, знищуючи нашу історію, цінності, віру і пам’ять.

Наша історія — ще один рубіж оборони, наш вірний тил. Якщо ми забудемо, хто ми — в ту ж мить ми станемо слабше. Спочатку ми втратимо пам’ять, потім — ім’я, честь, гідність, землю… і скоро зникнемо, немов нас ніколи і не було…”, — каже Ельдар, один з головних героїв книги.

Нехай наші спогади стануть приводом не для зітхань, а для майбутньої боротьби за те, що в нас неможливо відняти по праву. Проженемо Згадкожера разом.