Наближаються перші вихідні після трьох тижнів суворих обмежень. Нарешті можна повернутися до активного життя та заповнити свій вільний час цікавими культурними активностями. А ми із кураторами виставкової компанії Amuseum Андрієм Качурою і Анастасією Гайдукевич-Качуро склали список мистецьких подій вихідних, на які варто звернути увагу. Обирайте собі до душі!
Балет на 2 дії “Маленький принц”, МЦКМ ПУ (Жовтневий палац)
30 січня
Ще одна улюблена казкова історія – тільки у новому прочитанні. Раду Поклітару, головний балетмейстер Академічного театру «Київ Модерн-балет», заслужений діяч мистецтв України, створив на основі книги Антуана де Сент-Екзюпері експериментальну постановку балету.
У балеті вигаданий французьким письменником сюжет поєднується з музикою перших симфонічних творів 8-ми річного Моцарта та українськими колисковими, сучасними хореографічними рішеннями та 3D-технологіями.
“Лускунчик” з Катериною Кухар, МЦКМ ПУ (Жовтневий палац)
31 січня
Золота класика світового балету, яку весь світ традиційно дивиться під час новорічних свят. А подію за участі однієї з найвідоміших українських танцівниць – Катерини Кухар, прими-балерини Національної опери України, народної артистки України тим паче не можна пропускати. Чарівна історія, музика Петра Чайковського, видатна балерина – чим це поєднання не привід продовжити собі зимові свята?
Спеціальний показ стрічки “Пік страху”, кінотеатр “Жовтень”
30 січня
Українська голлівудська акторка Іванна Сахно у головній ролі україно-американо-іспанської ко-продукції – трилеру з елементами фільму жахів. Сюжет – тематичний для зимових канікул: пара сноубордістів-фрірайдрів вирушає покататися у гори Грузії. Але все йде зовсім не за планом.
Після показу відбудеться обговорення фільму за участі режисера Станіслава Капралова та продюсера Сергія Лавренюка – формат, за яким ми вже скучили.
Читайте також: ЕКСКЛЮЗИВ: ІНТЕРВ’Ю З ІВАННОЮ САХНО, УКРАЇНСЬКОЮ АКТОРКОЮ, ЩО ЗНІМАЄТЬСЯ В ГОЛЛІВУДІ
Виставка “Мій шлях, то із костриці, то із жоржин”, Музей-квартира Павла Тичини
26 січня – 26 лютого
Перші вихідні роботи виставки, присвяченої 130-річчю від дня народження одного з найбільш відомих українських поетів. Тичина – не тільки літератор, але й активний громадський діяч, різнобічно обдарована людина. Що мотивувало його писати саме такі вірші, що йому боліло та що хвилювало?
Через стільки років можемо подивитися на життя письменника, яке припало на один з найбільш трагічних періодів української історії, без пропагандистських штампів та романтизації. Виставка, як зазначають організатори, має імпресіоністичний характер та зосереджується на окремих подіях та враженнях, взятих із поезій, спогадів та фотографій.
“Крізь чужі обличчя”. Виставка колажів Каті Ситої, Музей історії міста Києва
28 січня – 10 лютого
Посткарантинного тижня відкривається виставка київської колажниці, чиї роботи відомі не тільки в Україні, але й за кордоном. Колаж нечасто зустрінеш у музеях та галереях, а цілу експозицію, присвячену йому – і поготів. Тим цікавіше експеримент з персональною виставкою колажу, до якого вдався Музей історії Києва.
Виставка “Крізь чужі обличчя” розповідає про внутрішні переживання та битви, з якими щодня стикається кожен із нас. І колаж стає засобом, що допомагає скласти себе з різних уламків, побачити цільну картину, створену з дрібниць, упізнати у роботах авторки своє відображення та подивитися на себе очима іншого.
Читайте також: ЧОЛОВІК ГОВОРИТЬ: ЄВГЕНІЙ ЯНОВИЧ, АКТОР
Підземний Поділ XIX століття, Контрактова площа
31 січня
Для непосидючих шанувальників активного та нетривіального відпочинку – нова підземна екскурсія від Urbex Tour. Півторакілометрова траса під Подолом пройде по тунелях, якими протікають річки Києва, свого часу приховані під землю, зокрема – Глибочиця.
Організатори обіцяють зазирнути до майже невідомого історичного об’єкта середини XIX століття та попереджують, що є загроза трохи забруднитися в момент спуску – отже, зважайте на одяг. Протягом лютого екскурсія повторятиметься щонеділі.
До речі, цього ж дня відбудеться альтернативна підземна екскурсія, про яку ми розповідали минулого разу – по Аскольдовій дренажній системі під Печерськими пагорбами. Вибір на будь-який смак!
Фестиваль повітряних куль “Монгольф’єрія” на ВДНГ
30 січня
Видовищна та незвичайна виставка-шоу величезних повітряних куль з України та Європи. У залежності від типу вхідного квитка можна або просто помилуватися різнобарвними кулями та зробити класні фото, або піднятися у повітря будь-якою кулею, або й навіть випробувати індивідуальний прив’язний політ – тільки з інструктором.
На подію можна придбати подарунковий сертифікат. Чудова ідея, щоб романтично відсвяткувати важливу дату – чи просто закінчення більш жорсткого карантину.
Фото: использованы афиши мероприятий
Читайте також: СПЕЦПРОЕКТ «СИЛА В РІВНОСТІ»