Головна/Мода/Обійми допоможуть: як підтримати людину, яка була в полоні чи облозі В цей непростий час важливо знати як підтримати близьких та рідних, хто пережив такий стрес.
Важко уявити, що в 21 сторіччі ми будемо говорити про те, як поводити себе в полоні чи облозі в цивілізованій країні, але реальність вчить нас пристосовуватись до будь-яких умов, навіть до таких.
Кожен день на корисних Телеграм-каналах можна дізнатися безліч інформації. І якщо раніше ми моніторили новини зі світу моди та культури, переймалися тим, як зберегти шкіру молодою, то зараз вектор наших інтересів змістився, на жаль, і нам доводиться приймати такі знання, як вижити без їжі та питної води, що робити, якщо знаходимось під уламками власної будівлі чи як зарадити, якщо ви чи ваші рідні пережили облогу.
Наразі ми повинні пристосовуватись до нової реальності, тому ось декілька психологічних порад, як можна підтримати свою близьку чи рідну людину, яка пережила досвід облоги чи полону і їй пощастило повернутися в сімейне коло.
- Не ігноруйте те, що сталося з людиною. Не робіть вигляд, ніби нічого не трапилось і життя продовжується далі. Так, воно продовжується, але емоції та переживання залишаються. Не намагайтеся переводити увагу потерпілого на щось інше, але й не докучайте їй із запитаннями чи порадами. Людина має усвідомити що з нею трапилось і дати відповідну реакцію на такий негативний досвід.
- Якщо людина говорить, що вона у повному порядку, це може означати, що невирішена психологічна проблема поглиблюється і потім обов’язково проявиться знову.
- Не заважайте виговоритися. Не треба зупиняти, навіть якщо людина знову й знову розповідає свою історію по черзі усім членам сім’ї і знайомим по декілька разів. Ставтесь до цього з розумінням та поважайте його досвід та емоції.
- Під час розповіді заохочуйте вираження почуттів. Якщо оповідач починає плакати — не зупиняйте його, дайте виплакатися. Буде доречним обійняти людину, дати їй фізично відчути, що поряд з нею — близькі люди. Чоловіки в таких випадках часто виражають свою реакцію у вигляді гніву. Не заважайте виплеснути його. Дуже корисно, якщо людина жестикулює, тупає ногами тощо.
- Не можна надовго залишати потерпілого одного, дозволяючи йому замикатися в собі. Якщо ви бачите, що стан близької людини дуже нестабільний або погіршується, ініціюйте звернення до спеціаліста.
Сьогодення показує, що підтримка – це одна із наших найефективніших ресурсів, тому потрібно використовувати її у будь-яких кризових ситуаціях.
Читайте також: Підтримати Україну через міжнародний фонд «Червоний хрест»
Інформація: https://t.me/psy_support
Фото: Elizeu Dias//unsplash.com