Закрити
UA
кохання під час війни
Мода

Кохання під час… війни: пора до психолога?

Поділись:
Тема стосунків зараз не обговорюється. Зазвичай, передумовою такої тиші є почуття провини перед суспільством, яке переживає не найлегші часи. У той час як власний дім повинен бути незрушимою фортецею, його атакують «градами» замовчені проблеми, відсутність розмов та… обід порізно. 

кохання під час війни

Любов це дієслово

У не легкий для країни час безліч пар переживають кризу у стосунках, локомотивом якої і стала війна: жінки вимушені покидати рідні домівки, аби вберегти життя власним дітям, чоловіки покидають звичний спосіб життя, вимушено одягаючи воєнне обмундирування або ж обидва засинають і прокидаються разом, але покинувши зону комфорту вмикають негативні новини та …стають чужими. Де відбувається надлом?

  • Людям не вистачає ресурсу на почуття. Ми всі переживаємо стан стресу, травми. Багато внутрішніх ресурсів іде на усвідомлення того, що відбувається. Рушійним емоційним фактором є сором перед суспільством, яке страждає. Та любов - це дієслово, де коренем є «дія». Сили на переживання цих емоцій можна знайти, позбувшись відчуття провини. По-перше, необхідно трансформувати співчуття у реальну справу. По-друге, збезцінювати власні масштаби допомоги не можна. По-третє, дім - місце сили, а не вигорання. Розмова з партнером може стати точкою обєднання.
  • У пари змінюються пріорітети. Війна стимулює розставляти акценти: основне, другорядне. Чоловік та жінка нарешті починають розуміти, що ім насправді треба.
  • Війна робить чеснішим перед самим собою. Стрес підсвітив основні проблеми а також причини, чому я не «піду під вінець» або ж «я не телефонував, тому що».

Відстань

Відстань змушує партнера дивитися на іншого інакше. Ті жінки, котрі повераються до рідних домівок - повертаються з іншими думками.

Психологія війни показує справжню сутність людини, її відношення, страхи. Постає питання: а ви готові працювати над відносинами? Якщо так, то варто усвідомити істину - будувати стосунки на відстані - мистецтво. Багатьом не під силу тривале утримання від близькості, тож «запалити» відносини можна спробувавши «близькість» на відстані. Це стане неабиякою новинкою у парі. Але, про це треба говорити. Необхідно ділитися зі своїми бажаннями з обранцем. Як скоригувати бажання у вірне русло та навчитися відкриватися партнерові- допоможе кваліфікований психолог.

Перевірка на розлучення

Коли здається, що настав кінець романтиці, любові та порозумінню ніколи не варто спалювати мости відразу. Таку нехитру річ слід обдумувати і «спалювати» поступово. В такому разі виникає два моменти: пропрацьоване завершення і закриті гештальти або перезавантаження для нових відносин. Слід діяти, адже слова не сприйматимуться належним чином або ж ігноруватимуться.

Під час війни слабкі пари розходяться,сильні ж стають ще сильнішими.

Зявляється відчуття одного дня, хоробрість зробити крок. Не треба забувати, що для стосунків етап «криза» є нормальним. Ми в кризі. Це треба визнати. Тоді є шанс вийти з неї переродившись.

Трансформація любові

Немає більш осілих людей ніж хіппі. Вони    давали собі свободу і можливість бути в моменті.

Етапи квіткового періоду, весілля, спільного ремонту, народження нового життя - є неминучим і очікуваним. Ставлення один до одного змінюється.Чи є місце для любові через роки? Є. Любов набирає інших форм. Стає іншою. Стає зрілою.

Зберегти взаєморозуміння між партерами допоможе елемент «ситості». Це той гештальт, котрий слід пропрацювати: відносини з чоловіками (жінками), відривні поїздки на фестивалі, своєрідні хобі, пошук стилю, реалізація… Не закривши «вікна» у людини виникає відчуття нудьги, ностальгіі. У парі можна закрити ці гештальти, спробувавши «насититись» удвох або ж допомогти своєму партнерові стати щасливішим. Що може слугувати орієнтиром? Інереси його і її. І саме інтереси не можна ігнорувати. Люди є цікавими один одному, коли вони наповнені енергією. Саме вона передає партерові відчуття захисту, цікавості, наповненості. Коли жінка щаслива - вона віддає більше. Вона гарно почувається, гарно виглядає, притягує.

Ревнощі

Ревнощі здатні вбивати людину із середини, здатні вбити любов. Їм не місце у здорових відносинах, аджде вони будуються на довірі. Для чоловіка неабияк важливо, коли поруч з ним наповнена щаслива жінка. В цьому відчуває і свою заслугу. Коли немає межі досконалості - у чоловіка виникає інтерес до жінки. Адже жінка, котра цікава собі - цікава і оточуючим. Саме це і підігріває відносини. Елемент конкуренціі.

Спілкування

Кожен переживає персональну кризу. Коли ти говориш - тебе мають чути.

Спілкуватися потрібно. Спілкуватися потрібно правильно. Не лише констатація сухих фактів, а емоційно підкреслюючи: «я відчув, що», «я почувалась так».

Стосунки будуються на вмінні домовлятися. Необхідно знаходити точку, де перемагають обидва, не жертувавши нічим. До прикладу, пропущений романтични вечір з коханою на футбол компенсувати романтичним вечором в ресторані наступного дня.

Дуже цінним фактором у близьких емоційних відносинах є спільна трапеза: під час обіду або ж вечері ділитися новинами, ідеями, почуттями. В той момент ви ділитесь їжею духовною. Твій партнер відкритий для тебе. Аналогія - біблійна історія сакральної трапези Ісуса та його учнів.

Порадами для Marie Claire ділився психотерапевт Віталій Гаврилюк.

Авторка матеріалу: Іванна Конончук

Photo by Jonathan Borba on Unsplash

Читайте також: Тривожність та спорт