Більше ніяких російськомовних хітів у магазинах та маршрутках.
Викорінення всього російського з української культури – чудова ідея. Тому Верховна Рада України прийняла рішення заборонити використання російської музики в публічних місцях, на радіо та телебаченні, а також продаж видавничої продукції, родом з росії та білорусі.
Цей законопроект передбачає заборону на території України публічне виконання, показ та демонстрацію фонограм, відеограм та музичних кліпів артистів, які є або були у будь-який період після 1991 року громадянами держави-агресора. Заборона не застосовуватиметься на російських співаків, які засуджують агресію росії проти України. Відповідний перелік виконавців вестиме й оновлюватиме Апарат Ради національної безпеки та оборони.
Я радий вітати заборону на законодавчому рівні російського контенту – пісень, виступів російських артистів та розповсюдження російських книг. Війна довела, що давно вже настав час переходити на україномовний контент. І це має бути закріплено на законодавчому рівні. Ми повинні заміщувати російський контент українським на всіх рівнях – від музики до бібліотек. Натомість україномовний контент набирає обертів. Ми вже бачимо популярність українського контенту та мови на прикладі YouTube, в Instagram, чуємо просто це на вулицях, на радіо. Прийняті рішення покликані допомогти українським авторам ділитися якісним контентом з якнайширшою аудиторією, яка після російського вторгнення на фізичному рівні не сприймає будь-який російський креативний продукт,
– говорить міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
Читайте також: Краса України: у світі вийде перша книга про красу природи нашої країни
Ця заборона стосується також гастрольних турів: всі виконавці з громадянством країні-агресора не мають права проводити свої концерти на території України. Винятком стануть ті, хто входить до “білого списку” та підтримують Україну.
Також новий законопроект передбачає допомогу українським виданням та книгарням аби збільшити попит на українського виробника. Таким чином, будуть виділятися кошти, щоб покрити орендну плату книгарень та планується видача спеціальних сертифікатів для популяризації українських видавничих товарів.
Фото:@marjanblan/unsplash.com