11 та 12 березня в АРСЕНАЛ XXII відбудеться фестиваль актуальної культури На Часі, який за рік повномасштабного вторгнення став однією з визначних подій Києва.
Цього разу, окрім вже традиційних Arsenal XXII та Vognyk, захід стане колаборацією з Chervona Kalyna — радіо про українську музичну культуру всіх часів.
В лайнапі під кураторством Chervona Kalyna заявлені фіналісти Нацвідбору на Євробачення-2022 Tember Blanche та гурт Енджі Крейда, що спалахнув торік з піснею-замовлянням «Враже». Сцену з ними розділять зухвала Юлія Юріна (ЮЮ, ex-YUKO) інтелігентні поп-експериментатори ТОНКА, тендітна і надривна інді-поп-співачка СХОЖА, а також яскрава ТікТок-зірка badactress.
В лайнапі другого дня фестивалю заявлені головні романтики України «Циферблат», інді-поп-репер Bogdan Kuper, маріупольський поп-дует MOLODI, фольк-квінтет ZGARDA, рокери KOSMOPOLIS, майстер ніжних хіп-хоп-гімнів KUTOVYI, бедрумпоп-хітмейкерка sucilna_nevdacha.exe та перформанс від ДАХ.
Окрім головної сцени Arsenal XXII на фестивалі традиційно передбачено ще дві – SHINY та ВОГНИК. На першій виступлять Space Spice Boy, Daniel Okaro, Dj Elmar, Dj Superelite, Ameoba Corpus, John Dexy та Luschn, а на другій гратимуть OCHII, Decorodi, $vinga’s, Mavr та Ponomar.
Організатори також обіцяють вже звичні для На Часі активності: тату-марафон, мистецький ярмарок та виставку сучасного мистецтва. Зокрема анонсовано виставку відеоарту з колекції Музею сучасного мистецтва Одеси, та різні інтервенції сучасних художниць у простір фестивалю.
Також в рамках фестивалю відбудеться дискусія “Невтрачене покоління: відповідь української молоді на російську агресію”. З її назви стає зрозуміло, що йтиметься про молодих українців, які в протистоянні військовій агресії обирають мову мистецтва та не збираються віддавати окупантам ані свого сьогодення, ані майбутнього. У дискусії візьмуть участь критик та куратор сучасного мистецтва Костянтин Дорошенко, мистецтвознавиця, кураторка та голова Дослідницької платформи PinchukArtCentre Ксенія Малих, журналіст та засновник радіо Chervona Kalyna Дмитро Олійник, та співзасновниця проєкту Відбуваємось, голова експериментального товариства Дубль Н. Іра Сеник.
Другого дня фестивалю відбудеться передпрезентація «Антолоґії наймолодшої української поезії», а також публічні читання поетів Віталія Білозіра, Вано Крюгера, Антіна Іщука та Антона Потєхіна.
Насиченість програми сьомого фестивалю організатори пояснюють досвідом, якого українці набули за час повномасштабної війни. На їхню думку, цей рік переконливо засвідчив: українці здатні жити не в перечікуванні, а у творчості — натхненно та яскраво.
Читайте також: «КИЇВ. КУДИ ПІТИ І ЩО ПОДИВИТИСЬ»: MUST SEE З 1 ПО 10 БЕРЕЗНЯ