«Київ. Куди піти і що подивитись»: must see з 1 по 10 березня
Усі ми чекали на весну, бо це найкраща пора року, що пробуджує не тільки природу, а й наші почуття. Вона дарує тепло та, звісно, надію. За рік повномасштабної війни українці втомилися, але не зневірилися: ми прагнемо жити на повну, дихати весняним повітрям і рішуче йти вперед до перемоги. Marie Claire Україна та Тетяна Карікова вчергове закликають вас принаймні час від часу відволікатися від стрічки новин і дозволяти собі «видихати», а наш гайд найцікавішими подіями початку березня неодмінно буде вам в пригоді. Обирайте!
✔️ 1 березня на сцені Київського академічного театра українського фольклору «Берегиня» відбудеться вистава «Двоє на гойдалці» за п’єсою канадського письменника-фантаста Вільяма Гібсона під акомпанемент фортепіано та вінілових платівок.
Ця історія перенесе глядачів до Нью-Йорку 1950-х, в епоху джазу. Найперші акорди живої гри на фортепіано розгорнуть долю двох самотніх сердець, які зустріли одне одного поміж хмарочосів і тісних вуличок міста.
✔️ 1, 4 та 5 березня Довженко-Центр в рамках випуску програми «Ніжне, пристрасне, палке» запрошує на перегляд маловідомої роботи Кіри Муратової «Пізнаючи білий світ» (1978 рік). Покази відбудуться у кінотеатрі-укритті Kino42 (вул. Костянтинівська, 11-Б).
Після заборони фільму «Довгі проводи» (1971) і семи років творчого простою Кіра Муратова залишає Одеську кіностудію й вирушає на Ленфільм, щоб зняти одну зі своїх найбільш ліричних стрічок про кохання та мрії, які «на заводах не виготовляють».
✔️ 2 березня MODI Art and Wine Gallery запрошує у свій «Клуб Позитивних Фільмів» на спільний перегляд короткометражок, в яких піднімаються теми душевності, глибокого сенсу життя та натхнення.
Усі ці історії налаштовують на оптимізм та позитивне мислення. Часом вони можуть бути сумними, але завжди викликають усмішку, теплі почуття і залишають у глядачів приємний післясмак.
✔️ 3 березня Caribbean Club Concert Hall запрошує глядачів на побачення з Парижем, занурившись у атмосферу вар’єте «Lida Lee. Вар’єте «Рояль».
Шоу «Рояль» складається з музичних та відвертих перформансів легкого еротизму та витонченої сексуальності. Глядачі побачать звабливі танці під живу музику в оригінальному аранжуванні. В головній ролі співачка Lida Lee.
✔️ 4 березня в Будинку кіно відбудеться прем’єра вистави «Самотність у мережі» за романом Януша Вишневського в супроводі музики Йогана Себастьяна Баха, Петра Чайковського, Фредеріка Шопена та французької класичної музики.
Історія «Самотність у мережі» викликала багато суперечок, але нікого не залишила байдужим, адже багатьом людям знайомі і сумніви, і надія, і побоювання, які викликає знайомство в інтернеті й стосунки на відстані. Вона з Польщі, він — з Німеччини. Їхнє випадкове листування переросло у справжню пристрасть. Але чи варто зустрічатися? І кого ми любимо більше — реальну людину чи образ, який створила наша уява зі слів, очікування та самотності? Та й взагалі, чи можна назвати це коханням? «Самотність у мережі» — це історія в листах про заборонену і таку жадану любов.
✔️ 5 березня Київський академічний театр «Колесо» запрошує на цікаву екскурсію за лаштунки та будівлею — пам’яткою архітектури ХІХ століття, яку проведе заслужена артистка України Валентина Бойко. А також на на прем’єру вистави «СкороВода», присвячену видатному українському філософу Григорію Сковороді. Історія про життя, думки, байки, філософські розмови — і все це у супроводі живої музики у виконанні колісної ліри, старовинної бандури та скрипки.
✔️ 7 березня в Boho відбудеться концерт молодої талановитої співачки Kola, яка свого часу була учасницею шоу «Голос» та «Х-фактор» і вокалісткою оркестру «Танців з зірками» впродовж чотирьох сезонів.
Після 24 лютого пісні Kola стали новим музичним трендом в українському тіктоці. На концерті ви почуєте найвідоміші хіти співачки, зокрема «Чи разом?», «Біля серця», «Дочекаюсь» та інші.
✔️ 7 березня в Intense project відбудеться святковий весняний концерт «Before 8 березня», що присвячений коханню.
Для вас співатимуть Cheev, виконавець хіта «Гарно так», Demchuk, хіт якого «Закривай очі» підкорює чарти топових радіостанцій, та Laud, автор безлічі хітів та незмінний вокаліст шоу «Танці з зірками».
✔️ 8 березня на екрани кінотеатрів виходить французька комедія «Маскарад» від Ніколя Бедоса («Прекрасна епоха», «Кохання живе три роки», «Кохання на кінчиках пальців»). Прем’єра фільму відбулася в травні 2022 року на Каннському кінофестивалі. У головних ролях Ізабель Аджані та секс-символ сучасного французького кіно П’єр Ніне («Ів Сен-Лоран», «Коханці», «Франц»).
Головний герой фільму – танцюрист Адрієн, який перервав свою кар’єру через аварію. Він пусто проводить час на Лазурному узбережжі в компанії колишньої кіноактриси Марти. Життя Адрієна змінюється після зустрічі з Марго — гарною дівчиною, яка отримує гроші за допомогою шахрайств та зв’язків із багатими чоловіками. Молоді люди об’єднуються та вигадують план, як забезпечити своє безтурботне життя.
✔️ 9 березня відбудеться прем’єра документального фільму «Будинок зі скалок» данського режисера Сімона Леренґа Вільмонта. Стрічка отримала приз за режисуру на Sundance Film Festival, нагороду від Film Independent Spirit Awards як найкращий документальний фільм та від European Film Awards як найкращий європейський документальний фільм.
В сюжеті фільму історія дитячого будинку у нині окупованому Лисичанську. Герої фільму – діти, позбавлені батьківського піклування. Тут, у притулку, вони не назавжди, а поки не вирішиться їхня подальша доля: вирушити в прийомну сім’ю або ж в інтернат. Покинуті батьками діти можуть довіритись лише одне одному і небайдужим соцпрацівницям, які роблять все, що в їхніх силах, аби в них було дитинство. Навіть коли неподалік чутно гуркіт вибухів.
«Будинок зі скалок» – другий фільм в історії незалежної України, який отримав номінацію на «Оскар». Стрічка спільного виробництва України, Данії, Швеції та Фінляндії представлена у номінації «Найкращий документальний повнометражний фільм».
✔️ 10 березня Київський національний академічний театр оперети запрошує на мюзикл «Портрет Доріана Грея» за романом Оскара Вайльда, який приніс автору успіх і скандальну славу. У 1990 році композитор Варконі Матіас і письменники-режисери Ас Янош і Гунар Браунке перетворили цю містичну історію з її дикими пристрастями і бурхливою чуттєвістю на несамовитий мюзикл.
Сюжет побудований навколо дуже привабливого англійського аристократа кінця ХIХ ст. Доріана Грея, який обміняв свою душу на дар вічної молодості та живе у своє задоволення, піддаючись всім можливим спокусам, яких у нього чимало завдяки красі та статусу в суспільстві.
Читайте також: “100 ПРИЧИН ПИШАТИСЯ, ЩО Я – УКРАЇНЕЦЬ!” — НОВА НАВЧАЛЬНА ПЛАТФОРМА-КОМП’ЮТЕРНА ГРА