Закрити
UA
Медичний канабіс: що лікує і кому потрібен
Мода

Медичний канабіс: що лікує і кому потрібен

Поділись:

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про спрощення доступу до ліків на основі медичного канабісу. У МОЗ розповіли, що лікують ці препарати і кому їх виписиватимуть. 

Медичний канабіс: що лікує і кому потрібен

Депутати прийняли у першому читанні проєкт закону “Про регулювання обігу рослин роду коноплі (Cannabis) в медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності для створення умов щодо розширення доступу пацієнтів до необхідного лікування онкологічних захворювань та посттравматичних стресових розладів, отриманих внаслідок війни”. Законопроєкт був розроблений МОЗ. 

Що таке медичний канабіс

У разі прийняття Закону мають бути створені умови для розширення доступу пацієнтів до необхідного лікування. Документ дає чітке визначення канабісу, смоли канабісу, рослини канабісу. Він поділяє рослини роду коноплі на ті, що використовуються для промислових цілей, та ті, що використовуються для медичних. Також вводить поняття відсоток вмісту концентрації тетрагідроканабінолу у сухій масі у сортах рослин роду коноплі для медичних цілей. А ще вводить регуляції, з якого насіння можна вирощувати рослину. Це роблять з кондиційного і сертифікованого насіння не нижче другої генерації.

Документ запроваджує ліцензування всіх процесів, особливості маркування кожної партії та одиниці фасованої продукції. Її планують маркувати унікальним штрих-кодом. Також тут запроваджено особливості відпуску таких лікарських засобів фізичним особам. Їх відпускатимуть виключно за електронним рецептом. Медичний канабіс не потрапить у вільний обіг. Застосування ліків жорстко контролюватимуть. 

Що лікує і кому потрібен медичний канабіс

Науковці підтверджують ефективність медичного канабісу для лікування понад 50 патологічних станів. У Міністерстві охорони здоров’я зокрема відмічають:

  • Неврологічні захворювання: розсіяний склероз, епілепсія. За попередніми висновками, канабіс може мати позитивний вплив на лікування хвороби Альцгеймера, хвороби Хантінгтона і синдрому Туретта.
  • Захворювання травного тракту. Доказаний позитивний ефект на полегшення побічних ефектів під час хімієтерапії у разі онкології, особливо під час нудоти та блювання. А також побічних ефектів, пов’язаних з лікуванням ВІЛ/СНІД. За попередніми висновками, ефект спостерігається щодо виразкового коліту і хвороби Крона. Також у разі запалення та дисфункції моторики кишківника. Крім цього, препарати на основі канабісу використовуються для посилення апетиту у разі захворювань, що призводять до втрати ваги та виснаження.
  • Наркотична залежність та проблеми психічного характеру. За попередніми доказами, ефективним є використання канабісу як замісної терапії для опіоїдів, стимуляторів та алкоголю. Ліки ефективні для подолання тривоги, посттравматичних стресових розладів та порушення сну.
  • Хронічний біль невропатичного походження.
  • Паліативна допомога. Препарати на основі канабісу застосовують для полегшення комплексу симптомів у онкохворих, які потребують паліативної допомоги. Зокрема, полегшення болю, розладів харчування, налагодження сну.

Науково доведена ефективна антимікробна дія на стафілококи та стрептококи. Підтверджений позитивний ефект під час лікування посттравматичного синдрому. За допомогою медичного канабісу лікують захворювання імунної системи, артрит та ревматизм, астму, склероз, герпес, діабетичну нейропатію, анорексію та інші недуги.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Wikimedia Commons / Hermann Adolph Köhler

Читайте також: ПСИХОЛОГІЧНА ПІДТРИМКА ДЛЯ ПІДЛІТКІВ: КУДИ ЗВЕРТАТИСЯ