UA
RU

Психологічна підтримка для підлітків: куди звертатися

Редагувати переклад

Міністерство охорони здоров’я України опублікувало список надійних каналів психологічної підтримки, які допомагають підліткам.

Психологічна підтримка для підлітків: куди звертатися

Підлітковий вік — один з найскладніших періодів в житті дитини. Тінейджери так само вразливі, як у дитинстві, проте відчувають себе дорослими. З цієї причини підлітки зазвичай не звертаються по допомогу до своїх близьких, як робили це, коли були маленькими дітьми. В цей період дуже важливо не залишати дитину без психологічної підтримки. Якщо батьки через відсутність довірливих стосунків або з якихось інших причин не можуть допомогти дитині, варто звернутися до фахівців. МОЗ радить надійні канали психологічної підтримки.

Психологічна підтримка для підлітків:

Лінія Національної психологічної асоціації  — 0 800 100 102; працює з 10:00 до 20:00 щодня, дзвінки безоплатні.

ПОРУЧ — спільний проєкт Міністерства освіти і науки України, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), Українського інституту когнітивно-поведінкової терапії та ГО «ВГЦ “Волонтер”». У рамках проєкту є онлайнові терапевтичні групи підтримки для підлітків.

Teenergizer — це рух, який об’єднав підлітків із регіону Східної Європи та Центральної Азії. На сайті можна записатись на безоплатну консультацію від психологів та консультантів проєкту.

Національна гаряча лінія для дітей та молоді від Ла Страда — 0 800 500 225 (з мобільного або стаціонарного) або 116 111 (з мобільного). Надає підтримку дітям, підліткам та студентській молоді в будь-яких складних життєвих ситуаціях, анонімно і конфіденційно

«Не дрібниці» — безпечний підлітковий простір, який надає безоплатні консультації онлайн в боті. Тут консультують психологи, не автоматизовані механізми.

Лінія від благодійного фонду «Голоси дітей» — телефонна лінія психологічної підтримки для дітей та батьків. Також можна записатись на очні консультації, якщо ваше місто є в переліку.

Лінія запобігання самогубствам Lifeline Ukraine — 7333 (працює цілодобово)

Міжнародна гуманітарна організація «Людина в біді» — 0 800 210 160; працює анонімно та цілодобово, безоплатно зі всіх операторів в Україні.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Austin Kehmeier / Unsplash

Читайте також: ПАНІЧНІ АТАКИ: ЯК ВПОРАТИСЯ САМОМУ І ДОПОМОГТИ ДИТИНІ

 

Статьи по теме