Закрити
UA
Бустерна доза щеплення проти COVID-19: кому робити
Мода

Бустерна доза щеплення проти COVID-19: кому рекомендують робити

Поділись:

Міністерство охорони здоров’я України затвердило рекомендації щодо додаткової вакцинації проти COVID-19 та пріоритетних груп населення. 

В Україні було скасовано карантин, спричинений COVID-19. Міністерство охорони здоров’я залишило пункти вакцинації. Проте щепленя стали не обов’язковими, а рекомендованими. Наразі в МОЗ затвердили рекомендації щодо додаткової вакцинації проти COVID-19 та пріоритетних груп населення.

Загальний рекомендований курс з первинної вакцинації проти COVID-19 та першого бустера – це 3 щеплення. Перший бустер вводять через 5 місяців після первинної вакцинації. Для групи ризику тяжкого перебігу COVID-19 рекомендовано отримати додатковий бустер, якщо минуло понад 6 місяців від попереднього бустера. Потребу у додатковому бустерному щепленні визначає лікар. 

Вакцину рекомендують зробити людям, які мають порушення схеми вакцинації проти COVID-19 та не отримали другу дозу вакцини чи першу бустерну дозу. Треба їх отримати за першої можливості з дотриманням мінімального інтервалу до введення першої бустерної дози (щонайменше 5 місяців для дорослих та 6 місяців для дітей) з введенням наступних додаткових бустерних доз з визначеними інтервалами.

Рекомендується зробити щеплення людям, які мають ослаблений імунітет чи супутні захворювання; вагітним; людям, старшим за 60 років. А також тим, хто перебуває у групі ризику важкого перебігу та смерті внаслідок коронавірусної хвороби.

МОЗ наголошує на важливості вакцинації проти COVID-19 раніше невакцинованих осіб, які належать до пріоритетних груп ризику тяжкого перебігу COVID-19. Це люди 60+, вагітні, люди з хронічними захворюваннями, представники професійної групи ризику, наприклад, лікарі, вчителі, військові та інші.

Наразі вакцинація проти COVID-19 в Україні залишається безоплатною. Записатися на щеплення можна у сімейного лікаря та пунктах щеплень. 

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Daniel Schludi / Unsplash

Читайте також: ЯК ПОКРАЩИТИ ІМУНІТЕТ: ПОРАДИ МОЗ