Закрити
UA
Культура

“У невдах завжди більше шансів на успіх!”: ексклюзивне інтерв’ю Дева Пателя напередодні прем’єри екшену “Манкімен”

Поділись:

Перший режисерський дебют Дева Пателя, номінанта на “Оскар” та суперзірки, отримав 92% позитивних відгуків від профільної преси, що офіційно робить його стрічку “Манкімен”. Фільм розкриває світогляд Дева, який має індійське походження, з неочікуваних сторін. Екзотика для західного глядача поєднується з неймовірними трюками та бойовими сценами, за які відповідала продюсерка команда франшизи про Джона Уіка. Напередодні української прем’єри стрічки Патель дав ексклюзивне інтерв’ю Marie Claire, в якому поділився секретами створення свого хіта.

Вітаємо, Дев. Раді, що ваш перший фільм нарешті вийшов на великі екрани та отримав такихй успіх у критиків та глядачів. Як відчуття?

Дякую, дякую! (Усміхається.) Це не описати словами, я працював над проєктом майже чотири роки! Ми пережили пандемію та кілька разів переносили дату релізу. Щодо критиків та їх оцінок… Це було несподіванкою для мене, але я дуже тішуся, що преса зрозуміла ті сенси, що ми намагалися донести на екрані.

Чи правда, що ви робили свою, власну версію Джеймса Бонда?

Не зовсім. Я працював над сюжетом “Манкімена” 14 років. Я зростав, дивлячись на європейських героїв. Мені ніколи не вдавалося побачити супергероя, який схожий на мене. (Дев Патель – британський актор індійського походження. – Прим. ред.) Власне, тому я і створив британського азіатського героя бойовиків. (Усміхається.) 

Не було нічого, що відображало б моє існування, мою ідентичність, мою двоїстість культури. Тож я прагнув втілити все те, від чого я тікав у дитинстві.

Критики та глядачі відмічають, що ваш фільм має не тільки екшн, а й власні сенси. Що ви хочете донести до глядача?

Це фільм про помсту про віру і про те, як віра може бути найелегантнішою зброєю. В “Манкімен” я хотів створити наші власні історії та наш власний новий світ. Я хотів розширити наш кругозір, щоб ми не сварилися через одну й ту саму роль. Сподіваюсь, що поява британського азіата в бойовику відкриє мені шлях до більшого розмаїття ролей. Тому що, коли я почав писати цей сюжет, мені пропонували тільки комедійного ролі.

У цій стрічці ви не лише актор, а й режисер. Як вам цей досвід?

Це був дуже хаотичний процес. Але спочатку я планував стати лише головним актором, а потім я просто зрозумів, що хочу зняти фільм, який юний 14-річний Дев міг би пишатися і з нетерпінням чекати.

Знімання було справжнім викликом і це не перебільшення, оскільки зйомки було перервано через пандемію. Крім того, я зламав руку в першій бойовій сцені. Все, що могло піти не так, пішло не так для мене.

Чим ви надихались для цієї роботи?

Фільм, натхненний моєю любов’ю до бойовиків. А мої фаворити – це фільми Брюса Лі, корейське кіно про помсту та індонезійський фільм 2011 року валлійського режисера Гарета Еванса «Рейд: Спокута».

Але я також хотів передати культуру Індії та нагадати про наші проблеми. Тому фільм наповнений променями суворих соціальних реалій сучасної Індії, а також я поринув у світ індуїстської міфології. Сюжет натхненний легендою про божественну мавпу Ханумана, ікона якого символізує силу і мужність, а також застерігає від зловживань неприборканою владою.

Я сподіваюсь, що “Манкімен” привнесе щось нове до жанру бойовиків, який вже багато років не змінювався.

Ви згадали, що ця стрічка про віру. Рідко зараз побачиш у широкому прокаті фільми на цю тему. тим паче, це стрічка – екшн.

Так, ви праві. Але справжнє чудо – це те, що ми отримали фінансування на такий фільм. (Сміється.) Початкова концепція полягала в тому, що я хочу створити фільм про помсту, про віру і про те, наскільки сильна віра, як нею можна маніпулювати, як використовувати її як зброю. Я хотів створити історію про невдах, які кидають виклик недоторканному статус-кво, а в жанрі бойовиків вже є властива йому кастова система, в якій герой просувається вгору, щоб досягти різних босів. Я подумав: «Ух ти, ми справді могли б реалізувати це у цьому фільмі справді цікавим способом».

Ви говорите, що цей фільм про аутсайдерів та для аутсайдерів. Що саме ви маєте на увазі?

Думаю, що ми всі іноді відчуваємо себе аутсайдерами. Навіть якщо вони не почуваються так зараз, я впевнений, що навіть серед великих людей, якщо ви запитаєте Роджера Федерера у розквіті сил (Роджер Федер – швейцарський тенісист-професіонал, колишня перша ракетка світу в одиночному розряді. 20-разовий переможець турнірів Великого шолому. – Прим. ред.), він все одно відповив би, що почувається… аутсайдером. Але саме тому він і став великим. У невдах завжди більше шансів на успіх! (Усміхається.) 

Я думаю, це справді універсальне почуття. Теми, які ми торкаємося, воістину глобальні: корупція в поліції, жорстокість, насильство щодо жінок. Їх так багато у моїй історії. Так вийшло, що ці невдахи разом.

Ви думаєте, що ваш фільм зможе допомогти у питаннях, пов’язаних з насильством?

Думаю, цей фільм – свого роду “троянський кінь”. Оскільки більшу частину своєї кар’єри я провів, подорожуючи Індією та за її межами, знімаючи фільми, важко ігнорувати деякі історії, які заповнюють стовпчики тамтешніх газет… Але водночас це не лише індійська проблема. Насильство щодо жінок, жорстокість поліції, ідентичність – ці речі глобальні речі. Це був просто чудовий пакет для мене, щоб мати можливість поговорити про деякі речі.

Дякую за розмову! Що ви можете передати українським глядачам?

Знаю, зараз Україна переживає важкі часи, але я певен, що зло завжди програє. Саме про це і наша стрічка. До нових зустрічей!

Читайте також: «Я ЩИРО РАДА, ЩО ВИ, УКРАЇНЦІ, СТАЛИ ЩЕ СИЛЬНІШИМИ»: ДЖЕССІКА ЧЕСТЕЙН ДАЛА ЕКСКЛЮЗИВНЕ ІНТЕРВ’Ю НАПЕРЕДОДНІ УКРАЇНСЬКОЇ ПРЕМ’ЄРИ “МАТЕРИНСЬКИЙ ІНСТИНКТ” 

Також читайте