Якщо ви миєте голову через день, а до вечора волосся вже не виглядає свіжим, варто пограти з частотою миття. Якщо шкіра голови швидко масніє і потребує миття щодня, – це ваша індувідуальна особливіть, на яку треба зважати. За даними Американської дерматологічної асоціації, людям із дуже жирним волоссям може знадобитися миття шампунем кожен день і це нормально. Миття допомагає видалити надлишок жиру, пил та залишки незмивних засобів.
Щоб правильно вимити волосся, обережно втирайте невелику кількість шампуню в прикореневу зону. Уникайте створення непотрібного тертя на пасмах або надмірного шкрябання нігтями. Агресивне чищення може подразнювати шкіру та призвести до збільшення себуму. Зосередьтеся саме на скальпі, а не на довжині волосся. Уникайте нанесення шампуню безпосередньо на кінчики або грубого скрабування шкіри. Натомість просто дайте шампуню стікати через кінчики під час змивання.
Перевага шампуню-пілінгу над звичайним шампунем – спрямованість на глибоке очищення. Не всі шампуні спроможні видалити осілі на коренях волосся та шкірі пил, бруд, лущення тощо. Нагромаджуючись, вони забивають пори і призводять до надмірного продукування себуму. Шампунь-пілінг або шампунь глибокого очищення справляється з цією проблемою, регулює виділення кожного сала, збільшує періоди свіжості волосся. Проте влітку шкіра може масніти і через надмірне потовиділення, особливо якщо ви активно займатесь спортом. В цьому випадку вам потрібен м’який очищувальний засіб, який не дратує шкіру, не пересушуе кінчики та підходить для частого використання.
Шампунь Payot Essentiel Doux Biome-Friendly
Шампунь дружній до мікробіому шкіри голови, тому підійде для частого використання. Створений на основі 94% натуральних компонентів, збагачений трав’яним комплексом із переробленого пачулі та органічної шавлії. М’яко очищує волосся і шкіру, зміцнює, доглядає і захищає волоскову екосистему. Має натуральний свіжий аромат бергамота та кедра.
Шампунь для жирного типу шкіри голови Alfaparf Semi Di Lino Scalp Rebalance Oily Skin Balancing Low Shampoo
Ефективно очищує прикореневу зону волосся від забруднень, себума, та залишків незмивних доглядових засобів, регулює роботу сальних залоз. Містить комплекс пробіотиків та пребіотиків Microbiotic Sistem, що нормалізує мікрофлору шкіри голови. Color Fix Complex з UV-фільтрами та антиоксидантами дбає про збереження кольору волосся влітку.
Безсульфатний шампунь глибокого очищення Miriam Quevedo Extreme Caviar Purifying Charcoal Shampoo
Безсульфатний шампунь для шкіри голови, яка швидко втрачає свіжість. Не містить мінеральних олій. У складі є екстракт чорної ікри та деревне вугілля. Завдяки цим інгредієнтам ефективно очищує волосся і шкіру від забруднень і жиру, не пересушує їх. Навпаки, активні компоненти зволожують і нормалізують вироблення шкірного сала, заспокоюють подразнення.
Кондиціонери можуть зробити волосся більш масним і спричинити швидке накопичення жиру. Проте волосся треба зволожувати, тому зовсім відмовлятися від кондиціонування не варто. Обирайте кондиціонери з надлегкою формулою і уникайте нанесення на корені. Якщо спробувати кондиціонувати лише кінчики, а потім ретельно змити, то ситуація поліпшипться.
Кондиціонер для відновлення об’єму волосся Collistar Attivi Puri Hair Collagen Balm
Легкий кондиціонер, розроблений на основі рослинного колагену в комплексі з рослинними екстрактами та амінокислотами. Повертає волоссю втрачений об’єм та густоту, без ефекту обтяження.
Праска для випрямлення та фен можуть надати волоссю гладкості, проте вони також можуть зробити його жирнішим. Спробуйте дати волоссю висохнути на повітрі та отримати його природну текстуру. Це подовжить свіжість волосся, а також позбавить його обтяження додатковими засобами з термозахистом.
Під час миття, розчісування та укладання, важливо бути особливо обережними зі шкірою голови. Подразнення шкіри може надмірно стимулювати сальні залози і вони вироблятимуть більше жиру.
Переконайтеся, що з волосся повністю змиті шампунь і кондиціонер. Досконало чисте волосся відрізняється на дотик. Залишені засоби можуть відчуватися як плівка і пришвидшать забруднення волосся.
Щітка, яку довго не очищували, може бути наповнена засобами для стайлінгу, шкірним себумом, пилом та іншим брудом, який може забруднити ваші пасма одразу після миття. Очистіть інструменти для укладання – шампунем або ніжним милом, щоб видалити накопичення.
Багато продуктів, зокрема шампуні, кондиціонери, креми та засоби для укладання, містять силікон, який допомагає розгладити волосся та надати йому додаткового блиску. Проте силікони можуть накопичуватися на волоссі та робити його обтяженим. Звичайні силікони в продуктах для волосся можуть включати: диметикон, циклометикон, амодиметикон. Спробуйте уникати продуктів, інгредієнти яких закінчуються на «-cone».
Часте розчісування, торкання руками коренів, накручування пасм на пальці може стимулювати сальні залози. Спробуйте тримати руки подалі від голови, щоб побачити, чи допоможе це зменшити жирність волосся.
Інтенсивне потовиділення збільшує жирність, тому графік миття голови має співпадати з активними спортом. Спробуйте розпланувати миття голови після найпотніших тренувань, щоб отримати максимум від кожного очищення.
Постійне стягування волосся в пучок чи конський хвіст може призвести до того, що себум швидше поширюється від коренів до кінчиків. Нехай ваша грива час від часу насолоджується неприборканістю (особливо в день миття голови), щоб збільшити час між очищеннями.
Важливо відзначити, що кількість себуму, яку виробляє ваша шкіра, зменшується з віком. Надмірно жирні пасма вашої молодості не будуть переслідувати вас вічно.
Читати також: Випадіння волосся на тлі дефіцитів. Як розпізнати нестачу заліза і вітаміну Д?