У сучасному ритмі життя нам нерідко доводиться долати кілька завдань одночасно. І тоді уникнути перенапруги практично неможливо.
Однак хронічна втома ще нікому не личила. Іноді потрібно дати можливість зупинитися, видихнути і розслабитися. Головне знати, як це робити правильно.
Класичні методи релаксації – йога, медитація, ванна з аромамаслами, масаж, прогулянка на свіжому повітрі – знайомі кожному. Але є й інші цікаві способи зняти напругу, про які варто знати.
Вчені довели, що після того, як погладиш кішку чи собаку, рівень серотоніну, гормону щастя в організмі підвищується. А ще люди, у яких є домашні тварини, спокійніші, і у них набагато рідше буває високий кров’яний тиск. Чим не привід завести чотирилапого друга? Альтернативний варіант – відправитися в зоопарк, на виставку кішок або дельфінарій.
Звучить незвично, але це працює. Розчісування волосся – це свого роду масаж, який допомагає розслабити м’язи голови та нормалізує кровообіг. Робити це треба хоча б упродовж двох хвилин. Також можна скористатися спеціальним масажером для голови.
Читайте також: 5 найпоширеніших проблем волосся та способи їх усунути
Вчені з Оксфордського університету дійшли висновку, що найкращими ліками від стресу та тривожності є читання. А читання вголос задіє всі вербальні процеси – мова, слух і мислення – і допомагає по-справжньому відволіктися. Крім того, це одна з найкращих вправ для розвитку дикції.
Якщо немає часу на розслаблюючу ванну, можна прийняти душ із ароматним гелем, лосьйоном або кремом. Релаксуючим ефектом володіють запахи лаванди, сандалу та ромашки.
Наведення порядку – це і рухова активність, і емоційне задоволення отриманого результату. Відсутність захаращеності навколо допоможе упорядкувати і власні думки. Звичайно, прибирання варто проводити, тільки якщо ви втомилися не від нього.
Читайте також: 8 звичок, що викликають втому
Згідно з результатами дослідження професора Ендрю Сколі з Мельбурнського університету Суінберн процес жування жуйки підвищує працездатність мозку та знижує рівень кортизолу, роблячи людину більш стійкою до стресів. Причому що швидше жуєш, то швидше заспокоюєшся — за 20 хвилин швидкого жування рівень кортизолу скорочується на 25,8%.
Психологи з’ясували, що дитячі розмальовки допомагають закінчити роботу вчасно. Тому в період підвищеного стресу варто викроїти час і взяти до рук олівці чи фарби. До речі, останнім часом з’явилося багато й дорослих розмальовок-антистрес. Від дитячих вони відрізняються тільки більш хитромудрими і абстрактними візерунками. Кожен може вибрати щось на свій смак: медидативні мандали, країни або «Гаррі Поттера».
Фото: Istockphoto