Сьогодні без знання англійського нікуди. Звичайно, найвищим пілотажем вважається вміння вільно розмовляти з носіями мови. Проте багатьом заважає так званий мовний бар’єр, однією з причин є складність сприйняття іноземної мови на слух. Відмінний спосіб покращити свої навички аудіювання – слухати подкасти англійською мовою, тим більше, що робити це можна практично будь-де: по дорозі на роботу, в літаку або вдома, лежачи в ліжку.
Термін «подкаст» походить від двох слів: iPod – медіа-плеєр від Apple та broadcasting – повсюдне мовлення. Підкасти являють собою невеликі аудіо- та відеозаписи, створені в стилі радіо- та телепередач, що розповсюджуються на просторах Всесвітньої павутини. У нашій добірці – 7 ресурсів, які допоможуть підняти рівень володіння мовою та дізнатися чимало цікавого.
Ресурс Learning English від світового гіганта телерадіомовлення BBC – справжнє джерело корисної інформації для тих, хто вивчає британський варіант англійської мови. Тут є подкасти на будь-який смак: News Report (новини), English at Work (англійська на роботі), Drama (класичні британські твори) тощо. Найбільшою популярністю користуються 6 Minute English та The English We Speak.
6-хвилинна англійська − цей подкаст підійде навіть найзайнятішим людям, тому що всі аудіозаписи тривають лише 6 хвилин. Кожен випуск побудований у формі діалогу між дикторами та присвячений конкретній темі, наприклад: «Міста майбутнього», «Тренування мозку», «Яку роль грає одяг». Крім того, до всіх записів додається транскрипт (текстова версія), а також даються пояснення слів та виразів, використаних у програмі, тому займатися цим подкастом можуть люди навіть з невисоким рівнем володіння мовою.
The English We Speak − підкаст призначений для людей, які хочуть знати, як спілкуються між собою англійці у реальному житті. Щотижневі серії присвячені детальному розбору повсякденних фраз, сленгу та фразеологізмів, які часто застосовують носії мови. Підійде для тих, хто має як мінімум середній рівень англійської (Intermediate). Усі подкасти BBC безкоштовні.
Це один із найпопулярніших подкастів Британської Ради, який підійде як новачкам із рівнем знань Elementary, так і людям із середнім рівнем володіння мовою. У випусках обігруються різні повсякденні ситуації: в аеропорту, магазині, ресторані. Розмови записані у повільному темпі, тому зрозуміти їх нескладно. Також до кожного випуску додається транскрипт та перевірочні завдання з відповідями. Випуски досить довгі – близько 25 хвилин кожен, але їх можна слухати частинами, натискаючи на паузи і, можливо, роблячи якісь нотатки. Усі матеріали безкоштовні.
Читайте також: Якими іноземними мовами володіють знаменитості та бізнесмени
Знаменита радіостанція Voice of America («Голос Америки») пропонує чудовий ресурс для вивчення американського варіанта англійської – Learning English Broadcast. Тут є програми для людей з різним рівнем володіння мовою (level one, level two, level three). Матеріали організовані в тематичні розділи: освіта, новини, історія США, кіно, граматика тощо – кожен може вибрати те, що йому цікавіше. Диктори говорять повільно та використовують досить просту лексику. До аудіозаписів додаються транскрипти та пояснення ключових слів та фраз. Також є розділ із відео. Подкаст безкоштовний.
English as a Second Language Podcast – ще один якісний подкаст для тих, кого цікавить американська англійська, і рівень якої починається від Pre-Intermediate. Його автори – викладачі англійської як іноземної з вченими ступенями в галузі прикладної лінгвістики. Аудіозаписи зазвичай складаються з трьох частин: у першій розігрується діалог на певну тему, у другій даються пояснення до деяких слів та виразів, і у третій частині діалог повторюється. При цьому перші дві частини диктори начитують дуже повільно, у третій частині вони говорять у звичайному темпі. Аудіозаписи та транскрипти першої частини безкоштовні, інші пояснювальні матеріали та вправи доступні за платною підпискою від 10$ на місяць.
Автор цього подкасту – викладач англійської мови з Лондона Люк Томпсон, який є стендап-коміком. Люк ставить собі за мету «розсмішити вас, поки ви вчитеся», тому свої випуски намагається зробити ненудними і забезпечити їх гарною часткою гумору (і не тільки англійської). Він зачіпає різні теми, які, як правило, відображають різні аспекти сучасного життя, наприклад, Pokemon Go, «Зоряні війни», зомбі, подорожі в різні країни. Крім того, він часто записує розмови зі своїми друзями, знайомими, членами сім’ї або бере інтерв’ю у випадкових перехожих, що дозволяє почути живу англійську мову. Сам Люк говорить у звичайному темпі, але дуже чітко та розбірливо – його зможе зрозуміти людина із середнім рівнем мови. Записи досить довгі (від 30 хвилин), але пізнавальні та інформативні. По кожному випуску є транскрипт та додаткові матеріали. Декілька років поспіль Люк вигравав нагороду Словника Максимілліана за найкращий блог про англійську мову. Подкаст безкоштовний.
Читайте також: Особистий досвід: як знайти друзів за кордоном
Матеріали цього подкасту поділені на три рівні складності: level 1 – для початківців, level 2 – для середнього рівня та level 3 – для тих, чий рівень ближче до просунутого. Крім того, є окремий розділ для тих, кому потрібна бізнес-англійська. Аудіо- та відеоматеріали безкоштовні, а ось за транскрипти та завдання до них доведеться заплатити. Проект підтримують викладачі англійської мови з багаторічним стажем. Випуски, як правило, є діалогами на різні сучасні теми: соціальні мережі, Twitter, booking.com, фільми, спорт.
Статті по темі:
Знай наших: 5 корисних гаджетів та додатків, розроблених українцями
Фото: Gettyimages, bbc.co.uk/learningenglish, learnenglish.britishcouncil.org, voanews.com, eslpod.com, teacherluke.co.uk, podcastsinenglish.com