Іноді найскладніше в економії грошей – це почати.
Перший крок до економії грошей – це з’ясувати, скільки ви витрачаєте. Стежити за всіма вашими витратами – це означає прораховувати, скільки грошей ви витрачаєте навіть на такі дрібниці, як кава, журнали та ватяні диски. Після того, як у вас є всі дані, упорядкуйте цифри за категоріями, наприклад, комунальні платежі, продукти, одяг, ліки тощо.
Коли у вас з’явиться уявлення, скільки ви витрачаєте на місяць, ви можете почати планувати бюджет. У ньому має бути зазначено, чи відповідають витрати вашому доходу, що допоможе вам розумно витрачати гроші та передбачити перевитрату коштів. На додаток до щомісячних витрат обов’язково враховуйте витрати, які відбуваються регулярно, але не кожен місяць, наприклад, обслуговування автомобіля.
Читайте також: 10 ЗОЛОТИХ ПРАВИЛ ДЛЯ ПОКРАЩЕННЯ ЖИТТЯ
Тепер, коли ви прорахували бюджет, створіть у ньому категорію заощаджень. 10-15 відсотків від доходу надсилайте до цієї категорії. Якщо ваші витрати настільки великі, що ви не можете заощаджувати без шкоди для себе, подумайте, як скоротити витрати. Які несуттєві речі тягнуть із вашого гаманця гроші? Можливо, варто урізати витрати на розваги та вечері у кафе.
У будь-якій справі варто ставити чіткі цілі. Подумайте, на що саме підуть ваші заощаджені гроші. Найкраще поділити цілі на короткострокові та довгострокові. До перших можна віднести невеликі покупки, на зразок фену, шафи, поїздки за кордон, а до других — більш масштабні (квартира, автомобіль, власний бізнес).
Читайте також: КУДИ ЙДУТЬ ЗАСОБИ: ЯК ЕКОНОМІТИ ГРОШІ?
Після того, як ви вирахували ваші доходи-витрати, вам легше зрозуміти, на чому та на що економити гроші. Обов’язково пам’ятайте, що довгострокові цілі дуже важливі, тому не повинні поступатися місцем короткостроковим потребам. Пріоритезація цілей може дати вам чітке уявлення про те, з чого почати економити.
Щомісяця слідкуйте за тим, чи має ваша економність результат. Це не тільки допоможе вам дотримуватися вашого особистого плану заощаджень, але й швидко виявити та усунути будь-які проблеми.
Джерело фото: unsplash.com