За вікном сіра і вогка погода, на роботу йти хочеться все менше, прокидатися стає все складніше. Причиною такого стану може бути авітаміноз.
Про те, як уберегти себе від дефіциту вітамінів, розповіла wellness-coach, фундаторка фітнес-програми Beauty Camp Ольга Сухова.
Восени імунітет помітно знижується, частішають застуди та загострюються хронічні захворювання. Взимку через нестачу вітамінів ці процеси посилюються, тому для багатьох холодна пора — одна з найнелюбіших. Проте все в наших руках: прокидатися в хорошому настрої та відчувати приплив сил уранці можливо, якщо розібратися у природних джерелах енергії та балувати себе корисностями.
Вітаміни – незамінні речовини для організму. Вони підтримують тіло в тонусі, зміцнюють імунітет і допомагають не тільки виглядати молодшими, але й почуватися здоровішими. Від них залежить працездатність та комфортне самопочуття, тому нехтувати вітамінами не можна, якщо ви хочете жити максимально продуктивно та із задоволенням.
Підтримка імунітету – одна з основних функцій вітамінів. Завдяки антиоксидантним властивостям вони благотворно впливають на обмін речовин і захищають організм. Вітаміни допомагають впоратися із сонливістю, дратівливістю, слабкістю та поганим настроєм, а також налагоджують життєдіяльність всього організму.
Читайте також: ЯК УБЕРЕГТИСЯ ВІД ПРОСТУДИ
Для організму в зимовий час особливо важливі такі вітаміни:
Вітамін В2. Нестача цього вітаміну взимку особливо відчутна. Перші ознаки – відчуття холоду у всьому тілі, холодні ступні та долоні, болі у спині та ногах – часті «гості» в осінньо-зимовий період. Крім того, страждає стан волосся та загальне самопочуття, тому особливо важливо, щоб організм отримував В2 у потрібній кількості.
Джерела: кедрові горіхи, печінка, мигдаль, печериці, опеньки, скумбрія, гриби, сир, шипшина.
Вітамін B10. Цей вітамін зберігає організм від впливу зовнішнього середовища. Завдяки його дії в організмі виробляється інтерферон, який допомагає нам долати різні інфекції. Крім того, завдяки В10 волосся не пересихає, а шкіра залишається еластичною і пружною.
Джерела: гриби, рисові висівки, морква, шпинат, петрушка, горіхи, меліса, насіння соняшника.
Вітамін В12. Його основне завдання – збагачення крові киснем, адже в зимовий період вона згущується навіть абсолютно здорових людей. Нестача цього вітаміну спричиняє зміну кольору обличчя та загальну слабкість.
Джерела: печінка, скумбрія, сардина, кролик, восьминіг, яловичина, морський окунь, свинина, баранина, тріска, короп.
Читайте також: ПОПАТУВАННЯ Є:6 КОРИСНИХ ПРОДУКТІВ, ЩО ДОПОМОЖУТЬ ЗМІЦНИТИ ЗДОРОВ’Я
Вітамін С. Допомагає боротися з інфекціями, зміцнює імунітет та регулює обмін речовин. Він необхідний для стимуляції зростання клітин та тканин організму.
Джерела: журавлина, брусниця, цитрусові, квашена капуста, курага, чорнослив, родзинки.
Вітамін D. Його нестачу холодної пори ми відчуваємо особливо, адже синтезується він переважно при сонячних променях. Без нього в організмі погано засвоюється кальцій, від чого насамперед страждають нігті, волосся, кістки та зуби.
Джерела: морський окунь, яйця, печінка, вершкове масло, сметана.
Насамкінець нагадаю, що не варто спокушатися полівітамінними комплексами, які продаються в аптеках. Незважаючи на те, що вони містять відразу багато необхідних речовин в одній капсулі, засвоюються такі вітаміни набагато гірше. В овочах та фруктах, крім вітамінів, є ще й речовини, які сприяють їхньому швидкому та повному засвоєнню, чим таблетки похвалитися не можуть.
Бережіть себе, любіть і балуйте натуральними вітамінами – і зима, що наближається, подарує вам тільки приємні враження!