Ми любимо спати, багато спати, але іноді сон не приходить навіть після тисячної за рахунком овечки.
Всі ми живі люди і ніякі Кендал Дженнер і Белла Хадід не можуть змусити нас відмовитися від солодощів. Тим більше, перед сном. Дослідження, опубліковане в Журнал клінічної медицини сну, каже, що вживання в пізні години страв, багатих на жири та цукор, призводить до більш поверхового та нетривалого сну. До речі, до «чорного списку» також потрапляють і пряні продукти — вони викликають кислотний рефлюкс (закидання кислого вмісту шлунка в стравохід, що спричиняє печію, печіння тощо).
Навіть якщо ви відмовилися від їжі зі спеціями та цукром, але дозволили собі згрішити перед тим, як лягати в ліжко – не чекайте, що вам вдасться швидко заснути. Дотримуйтесь одного простого і перевіреного правила: їжте за три години до сну. Якщо ви відносите себе до тих, хто веде нічний спосіб життя і любить вечеряти ближче до десяти, то будьте готові відмовитися від щільної їжі і перейти на легкі салати.
Про позитивні властивості келиха-двох вина на день чули всі, але кожен сприймає цю кількість по-своєму. А зловживання алкоголем є однією з найпоширеніших причин безсоння. Нехай після одного келиха ви краще засинаєте, але навіть така «дитяча» доза впливає на якості вашого нічного відпочинку, скорочуючи так звану фазу швидкого сну. Якщо вам так хочеться випити, робіть це за деякий час до сну, щоб метаболізм встиг зробити свою роботу.
У це складно повірити, але навіть безневинна вода може спричинити безсоння. Але тільки в одному випадку, якщо ви п’єте дуже багато рідини. Не чекайте десятої години вечора, щоб випити всю денну норму за один раз. Не складно здогадатися, що вам не вдасться міцно заснути через активну роботу сечового міхура.
Читайте також: ВЕЧІРНІ РИТУАЛИ, ЯКІ ПОЛІПШИТЬ ЗДОРОВ’Я І СОН
Сьогодні ви хороша дівчинка і лягаєте спати о десятій годині, а завтра ви знайдете серіал, який не опустить вас до першої години ночі. На жаль, наш організм не накопичує години сну у вдалі дні, щоб компенсувати недосипання в невдалі.
Робота сну не схожа на роботу банку, де ви можете взяти кредит і виплачувати суму частинами. Тому мозок не має можливості повернути загублений годинник сну, який ви готові відшкодувати «сплячкою» в зручний для вас період життя,
— каже вчений Меттью Вокер.
Перед вами тепер стане нелегкий вибір: смартфон чи сон. За даними досліджень Політехнічного інституту Rensselaer, блакитне світло від екрану не дозволяє організму виробляти мелатонін – гормон, який відповідає за підготовку тіла до сну. Будьте сильнішими за свої слабкості – приберіть телефон і комп’ютер подалі від свого ліжка, якщо мрієте про міцний і якісний сон.
Хіба може бути щось краще, ніж ванна з піною, м’яка піжама та затишна постіль після важкого дня? Може! Все те саме плюс хороший сон. Повинні вас попередити, що гаряча вода дарує оманливе відчуття розслабленості, хоча насправді вона пробуджує організм. За висновками Національний фонд сну, Перед сном температура тіла знижується, а гарячою ванною ви її штучно підвищуєте, тобто, даєте тілу сигнал спати.