Пам’ятайте, що перевантаженість – не запорука успіху.
У сучасному світі дуже важливо бути зайнятою людиною, яка працює і повністю себе забезпечує. Але часто буває таке, що в гонці за новими проектами ми не помічаємо, що починаємо перегоряти. Якщо справ стає дедалі більше, а сил дедалі менше, то подумайте: чи не перевантажені ви роботою?
Читайте також: 7 речей, які варто дізнатися, перш ніж ставати фрілансером
Усі мають певний робочий графік. Безумовно, якщо ви творча людина і працюєте, наприклад, графічним дизайнером або стилістом, то у вас день виходить не зовсім нормований. Але якщо ви хоч раз ловили себе на думці, що життя минає, то ви явно перевантажені роботою.
Іноді ми беремося за проекти та якісь завдання з великим ентузіазмом, але у процесі розуміємо, що виконати поставлену мету набагато складніше, ніж нам здавалося. У результаті ви можете витратити багато часу на з’ясування незрозумілих речей, але можна просто сказати: «Я не знаю, як це робити, допоможіть мені!» Не бійтеся визнавати, що у вас є слабкі сторони, інакше ризикуєте не тільки не виконати завдання, але й даремно витратити багато часу.
А ви взагалі вмієте говорити “ні”? Якщо начальство та інші колеги досить часто просять зробити щось, взяти новий проект чи допомогти їм із якоюсь справою, то що ви відповідаєте? Перш ніж сказати «так», добре подумайте і вирішіть, чи можете ви зараз витратити час на те чи інше завдання. В іншому випадку ризикуєте не просто перевантажити себе, а й нічого не виконати. Запам’ятайте, якщо ви не на 100% впевнені, що хочете брати нове завдання, то відповідь має бути негативною.
Очевидне та найпростіше вирішення проблеми з перевантаженістю на роботі — сказати про це начальнику. Не бійтеся визнавати, що звалили на свої плечі непосильну ношу. Якщо потрібно, то попросіть колег про допомогу, а ще краще – ніколи не дозволяйте займатися тим, на що у вас немає часу і сил. Пам’ятайте, що перевантаженість – не запорука успіху.
Джерело фото: unsplash.com