Закрити
UA
Краса

Як порційно харчуватися: 6 основних правил

Поділись:

Ми розповімо, як правильно вимірювати порції, щоб вони не шкодили вашій фігурі.

Порційне харчування зручно тим, що ви не зможете перевантажувати шлунок і зайвого точно не вдасться з’їсти. Але як правильно та точно відміряти порцію каші чи салату? Чи весь час потрібно носити при собі мірні прилади? Якщо ви замислювалися над цим, читайте нашу статтю, в ній криються відповіді на ці та інші питання.

Порада: Використовуйте менший посуд для приготування каш

posts-to-db-Фото 1

Зазвичай, у інструкціях з приготування каш сказано: «Візьміть чашку вівсянки/гречки/рису…». Найчастіше ми вибираємо посуд великого обсягу. Таким чином, готуємо більше порції, ніж потрібно. Вибирайте для приготування каш маленьку або середню миску/чашку і використовуйте її завжди як мірний посуд для круп.

Читайте також: ГОЛОВНІ ПРИЧИНИ ГОРМОНАЛЬНОГО НАБОРУ ТЕРЕЗИ

Порада: Додайте в меню білок

Відмінний спосіб почуватися більш ситим і уникати переїдання на сніданок – додати трохи білка в ранкове меню. Продукти, такі як квасоля, хумус, яйця, лосось, горіхи, насіння або горіхове масло, може допомогти вам отримати поживні речовини, необхідні для продуктивного дня і тим самим ви зможете уберегти себе від переїдання.

Порада: Робіть міні-перекушування

posts-to-db-Фото 2

Щоб не збільшувати основну порцію – робіть перекушування протягом дня. Це можуть бути приготовлені на грилі гриби або варене яйце, йогурт із ягодами або смузі з капусти калі. Намагайтеся вживати клітковину під час перекушування, вона заповнить шлунок і вам не захочеться з’їсти більше на наступний прийом їжі.

Порада: Використовуйте свою руку як мірила

Якщо ви не маєте можливості використовувати мірний посуд, можна виміряти порцію за допомогою руки. На вашій тарілці має бути «долоня» білка (м’ясо, риба, бобові), «великий палець» здорових жирів (він дорівнює одній столовій ложці) і «кулак» вуглеводів та овочів. 

Читайте також: 6 Ознак того, що ваш організм страждає через нестачу калорій

Порада: Їжте повільно та із задоволенням

Якщо ви будете вживати їжу розмірено і з насолодою, тоді навіть маленькою порцією можна наїстись. Запам’ятайте: з’їдена в поспіху їжа швидше перетравлюється, а у вас буде відчуття, що ви забули поїсти і знову відчуватимете почуття голоду, збільшуючи при цьому порцію.

Порада: Вживайте низькокалорійні злаки

posts-to-db-Фото 3

Ця порада більше підходить для сніданку. Готуйте низькокалорійні зернові культури (вівсянка на воді, рисова каша на воді або молоці, перловка на воді та ячна молочна каша). До неї ви можете додати будь-які фрукти чи ягоди, а також розбавляти натуральним йогуртом чи медом.