Ваше життя у ваших руках.
Що ж диктує, як нам жити? Наші звички! Неважливо, 20, 30 або 40 вам років, ви з однаковим трепетом вирощуєте у собі гарні звички, щоб жити найкращим життям. Що ж ви повинні зробити собі тридцятирічної? Ось наш топ-6 корисних звичок:
Настав час справлятися з хаосом, який діється у вашому житті. Тепер ви не можете дозволити собі залишити брудні тарілки в раковині, прийти на роботу в негладженому одязі або забути про зустріч із клієнтом. Час взяти відповідальність за своє життя і почати грати в «дорослі ігри», а дорослі дуже люблять порядок у всьому.
Спочатку тверезо оцініть своє життя і визначте ті сфери, які потребують організації насамперед. Проблеми із стилем? Розберіть свій гардероб до дрібниць: створіть базу, позбавтеся всього непотрібного, складіть список того, що вам треба докупити, а ще наведіть порядок у шафі. І так зробіть із усіма «проблемними зонами» вашого життя.
Для того, щоб завжди тримати руку на пульсі і нічого не забувати, заведіть планнер і привчіть себе щодня складати список завдань на завтра. І не забудьте написати глобальні цілі на рік – це допоможе структурувати ваше життя.
Читайте також: СТАВИМО ЦІЛІ НА РІК: ЗДОРОВ’Я І СПОРТ
Якщо щось у вашому житті приносить вам дискомфорт, принаймні зізнайтеся собі в цьому. Якщо ви не можете вплинути на обставини, усвідомлення того, що ви зараз не в тому місці, займаєтеся не тим, спілкуєтеся з непридатними людьми і т.д. дозволить вам зняти рожеві окуляри і вирішити проблему відразу, як тільки нагодиться можливість.
А поки ви практикуєте смирення, радимо розвинути ще одну якість — більш трепетне та дбайливе ставлення до себе. Не варто лаяти себе на чому світ варто, якщо припустилися помилки – це трапляється з усіма. Не варто докоряти собі за слабкості — всі дають собі поблажки. І вистачить рахувати та перераховувати свої недоліки — ми люди і маємо недоліки. До тридцяти років вам потрібно навчитися, як мінуси перетворювати на плюси.
Чим чесніше ви будете із собою, тим більше у вас шансів на зростання та розвиток.
Читайте також: ТОКСИЧНІ ВІДНОСИНИ: 7 ТИПІВ ДРУЗІВ, ЯКИМ НЕМАЄ МІСЦЯ У ВАШОМУ ЖИТТІ
Поліпшити відносини з фінансами – обов’язковий пункт у нашому списку. Вам потрібно мати правильне уявлення про свої фінанси, навчитися планувати витрати так, щоб частину грошей відкладати на ваші потреби (квартира/машина/відпустка/освіта). Важко уявити, але більшість із нас погано орієнтується у тому, що відбувається на їхніх банківських картах.
Щоб налагодити ситуацію у фінансовій сфері, спочатку проведіть аналіз: на що найбільше йде гроші, які витрати можна безболісно скоротити, з яких джерел ідуть вливання, чи є у вас борги, які терміново потрібно погасити.
Якщо новачок в організації фінансів, тоді скористайтесь правилом 50/20/30 (50% щомісячного заробітку має йти на необхідне, 20% – на заощадження та/або виплату боргів, 30% – на розваги).
Читайте також: 5 КОРИСНИХ ДОДАТКІВ ДЛЯ УПРАВЛІННЯ ФІНАНСами
Якщо турбота про себе означає вам раз на тиждень прийняти гарячу ванну з піною, то настав час серйозно поговорити. До тридцяти років вам потрібно дуже добре усвідомлювати свою цінність. Спочатку ви і ваші бажання, а потім уже все інше. Також до цього віку ви повинні знати, що приносить вам справжнє задоволення і час від часу балувати себе цими речами (так, навіть шматочком піци о 12 годині ночі).
Турбота про себе включає і більш глобальні речі, наприклад, позбавлення токсичних людей, усвідомлений підхід до споживання, діджитал-детокс і т.д. Намагайтеся наблизити своє життя до ідеалу, але робіть це із задоволенням, смакуючи процесом. Незабаром ви відчуєте приплив сил і енергії, адже знатимете, куди йдете і навіщо.
Чи не знаєте, з чого почати? Поверніться додому після роботи та зробіть маску. Нехай ця маска стане символом того, що ви розпочали нове життя, сповнене любові та поваги до себе.
Читайте також: турбота про себе: 15 ідей, як стати щасливішими і здоровішими
Не тільки й не так заради стрункої фігури, як заради доброго самопочуття та міцного здоров’я. Ми впевнені, що у ваших цілях на рік є пункт «піти в тренажерний зал», тож ви можете його залишити, але внести деякі корективи. Якщо від думки про зал ви відчуваєте почуття тривоги, тоді подумайте про клас йоги або танці. Можливо, вся справа не в тому, що ви не любите спорт, а в тому, що ви не знайшли заняття до душі.
Кожен хоче бути найкращою версією себе, і досягти цього без спортивних досягнень навряд чи вдасться. Вся справа в тому, що заняття в залі допомагають вам впоратися зі стресом, отримати порцію ендорфінів, стати впевненішим у собі, зміцнити здоров’я та виховати витривалість, а струнке та підтягнуте тіло – це великий та приємний бонус.
Поки що тренування видаються вам справжнім челенджем, але незабаром ви увійдете у смак і ще скажете собі спасибі за сміливість і терпіння.
Читайте також: 10 ПОРАД, ЯК ПОЧАТИ ЗАЙМАТИСЯ СПОРТОМ БУДИНКУ
Це важливий пункт, про який ми звикли забувати. Ну схудла на п’ять кілограмів, ну відмовилася від шкідливих звичок, ну пішла іспанською — що в цьому такого? А ось і ні. Все це вимагало від вас великих зусиль волі, забирало час і сили, зводило з розуму, але ви не зломилися, а піднялися і йдете далі. Подумайте, що ви зробили для себе хорошого минулого року і прямо зараз подякуйте собі за це.
Ми радимо вам записувати всі свої проміжні результати або фіксувати їх іншим чином (наприклад, фотографувати себе, щоб відстежити, як змінюється тіло під впливом тренувань та правильного харчування). Тоді результат, якого ви досягнете, буде відчутнішим.
Якщо виконаєте хоч частину цього плану, то успіх не за горами. Ми у вас віримо!
Джерело фото: unsplash.com