Закрити
UA
Життя

5 ефективних способів покращити режим сну

Поділись:

posts-to-db-Фото 1

Щовечора ми здійснюємо той самий набір дій: вечеряємо, приймаємо душ, чистимо зуби, наносимо крем на обличчя і лягаємо спати. Потім є два варіанти розвитку подій: міцний сон і раннє піднесення без проблем або безсоння. Щоб останнього не траплялося, можна застосувати кілька порад, які покращать життя. 

Читайте також: Спати хочеться: 7 способів підбадьоритися після безсонної ночі

 

Правильна постільна білизна

Ключ до спокійного сну – знання потреб свого тіла. Якщо нагрянула безсоння – проблема може бути в постільній білизні. У вас чутлива шкіра? Ви потієте вночі? У якому становищі найчастіше спите? Відповіді на ці запитання допоможуть вам вибрати постільну білизну, яка дозволить відчути максимальний комфорт від сну. Наприклад, якщо вночі ви постійно прокидаєтеся через спеку і не можете заснути, виберіть білизну з атласу. Що стосується подушки, то віддайте перевагу тонкій, якщо спите на спині, або твердій ортопедичній, якщо спите на боці. 

posts-to-db-Фото 2

Бьюті-процедури

Процедури догляду за обличчям і тілом несуть за собою не тільки явний плюс для зовнішності, але і можуть вплинути на самопочуття. Розслаблююча ванна з морською сіллю і піною, маска для обличчя, лосьйон для тіла з улюбленим запахом, крем для рук – всі ці б’юті-ритуали допоможуть розслабитися і швидше заснути.  

Читайте також: Міф чи реальність: скільки насправді потрібно спати

Зосередьтеся на виконаних завданнях

Якщо безсоння все-таки наздогнало і ви лежите, думаючи про все, що доброго і поганого зробили за день, біля кількох пунктів зі списку справ поставили галочки, це може спричинити занепокоєння. Замість зупинятися на поганому, сфокусуйтеся на виконаному. Похваліть себе за будь-які дрібниці і, можливо, думки про хороше допоможуть швидше заснути. 

posts-to-db-Фото 3

Відкладіть техніку

За кілька годин до сну краще відмовитись від перегляду фільмів або скролінгу стрічки в Інстаграмі. Синє світло, яке випромінює техніка, перешкоджає виробленню мелатоніну, тому заснути стає важче. Краще оточіть себе тьмяним світлом або навіть запаліть свічки. Розслаблююча атмосфера сигналізує організму, що настав час заспокоїтися, і допомагає якнайкраще виспатися.

Читайте також: Bedtime: у скільки лягають спати найуспішніші люди у світі

Повітря

Дрібні частинки в повітрі, такі як пил і бруд, можуть дратувати слизові оболонки, що загрожує не тільки проблемами зі сном, але і з диханням. Щоб покращити якість повітря у спальні, купіть очисник повітря для усунення алергенів та забруднень. Якщо живете в сухому кліматі, спробуйте використати зволожувач повітря і не забувайте регулярно провітрювати квартиру, особливо перед сном.

Джерело фото: gettyimages.com, unsplash.com