Випадання волосся – це проблема, на яку не можна заплющувати очі.
Чоловікам пощастило трохи менше, ніж нам, – з віком втрата волосся стає для них нормою. Але не можна стверджувати, що жінкам вдалося уникнути цієї долі. Чому ж ми змушені страждати від випадання волосся? На це є щонайменше п’ятнадцять важливих причин, деякі з яких мають тимчасовий характер і легкий перебіг (наприклад, нестача вітамінів), а деякі постійний (хронічні захворювання). Давайте розглянемо основні:
Будь-яка психологічна травма – аварія, смерть близької людини і навіть звичайна сварка на роботі – здатні призвести до втрати волосся. Такий стан може спровокувати випадання волосся на стадії телогена. Як ви знаєте, волосся має свій життєвий цикл: анагенна фаза, катагенна фаза і телогенова фаза. Якщо ви відчуваєте стрес, стрес відчуває і ваше волосся, переходячи з катагенної фази до фінальної телогенової фази. До речі, ви помітите це через XNUMX-XNUMX місяців після травми.
Для вашого організму вагітність теж у своєму роді стрес, який може призвести до випадання волосся. Додайте до цього гормони. Слід зазначити, що це стає проблемою не так під час виношування дитини, як після її народження. Фахівці визнають, що пологи – це серйозна травма.
«Передозування» вітаміном А, яке може відбуватися у кілька способів, наприклад, через харчові добавки чи ліки, найчастіше закінчується плачевно, а саме втратою волосся. Нагадаємо, що денна доза вітаміну А становить 5,000 міжнародних одиниць, а добавках його міститься від 2,500 до 10,000 МО.
Читайте також: ПРАВИЛЬНИЙ РИТУАЛ ДОГЛЯДУ ЗА ВОЛОССЯМИ: ВСІ ТОНКОСТІ І ГОЛОВНІ ЕТАПИ
Як ви вже зрозуміли, організм чуйно відповідає будь-якому саботажу з вашого боку. Якщо у вашому раціоні недостатньо білка – він сигналізує про це випадання волосся. Знову ж таки, про існування проблеми ви зрозумієте не відразу, а за два-три місяці.
Двоє із трьох чоловіків стикаються із втратою волосся до 60 років. Здебільшого це пов’язано з облисінням по чоловічому типу. До речі, ця проблема може торкнутися і жінок. Важелями до втрати волосся є комбінація генів та чоловічих статевих гормонів.
Облисіння за жіночим типом, відоме також як андрогенна або андрогенна алопеція, пов’язане з генетикою. Якщо у ваших родичок випадає волосся у певному віці, то вас навряд чи мине ця доля. На відміну від «чоловічого типу» у «жіночому» волосяний покрив рідшає не біля лобової частини, а по проділу.
Гормональний баланс порушується у трьох випадках: 1) під час вагітності; 2) при заміні чи відмові від протизаплідних пігулок; 3) у період менопаузи. Це може спровокувати випадання волосся на стадії телогена. Шанс збільшується, якщо є причини сімейної історії.
Статистика невблаганна: 1 з 10 жінок від 20 до 50 страждає на анемію, пов’язану з дефіцитом заліза (найпопулярніший вид анемії). Це захворювання позначається і стані волосся. Тільки не ставте собі діагноз — навіть лікареві потрібно побачити результати аналізу крові, перш ніж винести вердикт.
Читайте також: ЯК ВІДНОВИТИ ПОШКОДЖЕНІ ПІСЛЯ ЗИМИ ВОЛОССЯ: ПОЕТАПНА ІНСТРУКЦІЯ
Гіпотиреоз – медичний термін на позначення стійкого нестачі гормонів щитовидної залози. Ця маленька щитовидна залоза відповідає за великий процес – виробництво гормонів, які критично важливі для метаболізму, зростання та розвитку. Нестача гормонів = випадання волосся.
Якщо ваша імунна система гіперактивна – чекайте лиха. Тіло бентежиться, а імунна система, спантеличена, сприймає волосся, як чужинців, і намагається позбутися їх.
Швидку та значну втрату ваги лікарі відносять до травм, які призводять до стоншення та випадання волосся. Нехай навіть ваш організм потребує позбавлення зайвих кілограмів, він все одно негативно реагуватиме на ваше втручання в його звичний ритм. Втрата волосся може бути пов’язана як із самим стресом від схуднення, так і з нестачею вітамінів та мінералів, які знаходяться у продуктах, виключених із раціону.
Певний клас медичних препаратів, до якого належать антидепресанти (а також антикоагулянти, ліки від підвищеного тиску, метотрексат, літій, нестероїдні протизапальні препарати тощо) можуть призвести до побічних ефектів, наприклад, до випадання волосся.
Читайте також: КОМЕНТАР ФАХІВЦЯ: ВАЖЛИВІ ПИТАННЯ ТА ВІДПОВІДІ ПРО ВОЛОССЯ
На жаль, уникнути природного процесу старіння організму неможливо. Тіло починає повільніше функціонувати, барахлити, слабшати. Звідси — зморшки, пігментні плями, випадання зубів та волосся.
Навіть просте розчісування може призвести до втрати волосся, що вже говорити про складні укладання з використанням прасок, плоек, тугих гумок та стайлінгових засобів!
Трихотиломанію відносять до розладів імпульсного контролю. Люди, які страждають від цього захворювання, компульсивно рвуть на собі волосся. Це схоже на тик — хворий може грати з пасмом, а потім просто висмикувати волосся. Трихотиломанія частіше спостерігається у дітей та підлітків до 17 років, а її жертвами стають насамперед представниці жіночої статі.
Волосся — це наше надбання, тому ставитеся до нього з усією повагою.