Непереносима спека перетворює нас на млявих і сонних. Як цьому протистояти та не пити кави літрами?
Збалансована дієта, яка включає корисні продукти, допоможе вирішити відразу кілька проблем, одна з яких – сонливість та апатичність. Отже, які альтернативи каві пропонують дієтологи?
У ківі міститься велика кількість вітаміну С, клітковини та таких корисних мінералів, як калій та магній. Як же цей фрукт допомагає впоратися з млявістю? Він насичує тіло енергією завдяки натуральним цукрам та різноманітності клітковини, які не допускають «провалів» в енергетичному потоці.
Всього один елемент — селен — здатний стати ковтком бадьорості особливо важкого ранку. Вчені дійшли висновку, що він добре справляється з почуттям тривожності, депресивними станами та втомою. Так що не полінуйтеся пошукати бразильський горіх, в якому сповна чудо-селена.
Цікаво, що в цих дрібних зернятках міститься велика кількість магнію, кальцію та протеїну. Додавайте кунжут скрізь, де тільки можливо: в тости, смузі, вівсянку – ви не повірите, але така дрібниця кардинально змінить ваше самопочуття зранку.
Читайте також: ЯК ШВИДШЕ ПРОКНУТИСЯ І ЗАЛИШАТИСЯ БОДРОЮ З ранку
У «кольоровому» картоплі є дуже важливі антиоксиданти — антоціани, які борються із «вбивцею настрою» — запаленням. Також у цьому овочі присутній йод, який регулює роботу щитовидної залози, а вона, як відомо, відповідає за наші настрій та енергію.
Зелень багата на фолієву кислоту, яка сприяє виробництву дофаміну (хімічної речовини, що допомагає заспокоїтися та розслабитися). Ці овочі також мають у складі фітонутрієнти, антиоксиданти та травні ферменти, що дозволяють організму ефективно поглинати поживні речовини.
Існує думка, що лимон допомагає очистити організм. Він підвищує рівень лугу в організмі – це сприяє травленню та виведенню токсинів. Для ін’єкції бадьорості радимо приготувати чай на основі імбиру, лимону та спецій.
Джерело фото: unsplash.com, fakefoodfree.com, bellyrumbles.com