У рубриці “Книга місяця” на Marie Claire Юлія Лазаренко регулярно радить, що почитати з новинок та класики. У червні беремося за роман з незвичайною назвою «Клуб любителів книг та пирогів із картопляних очищень».
Усі живі істоти у світі дуже схожі. Так само, як і будь-якій рослині чи тварині, людині потрібна любов і турбота, але у важкі часи всі здатні відшукати в собі незвичайну життєву силу, яка рятує від темного зла.
Читайте також: Книга місяця: «Залишок дня» Кадзуо Ісігуро
Цю книгу я просто не могла оминути, адже «клуб любителів книг» же! Але якщо вас бентежить довга і дивна назва, не поспішайте обходити її стороною. Вона зовсім не про пироги і не лише про книги.
Ви поринете з головою в листування невеликого кола людей з повоєнної Англії, дізнаєтесь історії з життя тих, хто пережив німецьку окупацію Нормандських островів і захоплюватиметеся силою духу і добротою цих людей. Історії справжні, лише художньо оформлені та зібрані у роман. Це перший роман Мері Енн Шеффер, і хоча допомогла його закінчити племінниця письменниці, книга вийшла цілісною та дуже зворушливою.
Читайте також: Кулінарні книги, які мають бути на полиці у кожного
«Клуб любителів книг…» допомагає нам переконатися, наскільки важлива підтримка та турбота суспільства для кожного з нас. Підтримка не лише від рідних людей, а від будь-якої людини, яка випадково виявилася поруч у складний час. Навіть під час війни, голоду та бідності можна залишатися людьми та знаходити щастя у простих речах. Особливо, коли ти б’єшся з усім цим не самотужки.
Це така легка книга про важливе, і така зрозуміла для всіх, що, як на мене, вона буде актуальною у будь-який час. Вона нагадує нам, що чужого горя немає. І про те, як легко легко допомагати людям.