Одружуватися чи вийти заміж – не означає жити щасливо. Є багато причин, чому штамп у паспорті – звичайна і не найпотрібніша формальність.
Якщо ви з дитинства мріяли про пишне весілля, як у принцеси, галасливу урочистість і фантастично красиву сукню, не поспішайте. Можливо, вам цікавіша сама церемонія, а не новий статус. Суть весілля та офіційного оформлення стосунків давно втратила свій початковий сенс. Так, старші члени сім’ї досі можуть вимагати від вас скоріше знайти чоловіка (годинники цокають!), але не варто робити це лише заради їхнього спокою.
Читайте також: Курортний роман: як знайти та продовжити швидкоплинні стосунки?
Для доказу, що офіційне оформлення стосунків не гарантує тривалого та щасливого сімейного життя, варто звернутися до статистики. Як повідомляє Міністерство юстиції, за 2018 рік в Україні було розірвано 53 861 шлюб, а зареєстровано майже 229 тисяч. Не обов’язково ставати ще однією парою, яка поповнить статистику. Розповідаємо, чому у сучасному світі весілля та офіційне оформлення стосунків більше не відіграють такої важливої ролі, як раніше.
У юридичному плані громадянський шлюб означає традиційні сімейні відносини, оформлені офіційно, а в народі його прийнято вважати звичайним співжиттям. У такому разі партнери не ставлять штамп у паспорті, але зберігають решту атрибутів відносин — ділять одну житлоплощу, бюджет (за бажання) виконують обов’язки тощо. Цей вид шлюбу має і мінуси, які здебільшого стосуються юридичних питань. Особливо це актуально для пар, які живуть в Україні.
Тим не менш, співжиття без штампу в паспорті — чудова можливість ближче дізнатися про людину, зокрема в побуті. Деякі пари десятиліттями живуть у цивільному шлюбі та не почуваються неповноцінними чи ущемленими.
Давайте будемо чесні один з одним, весілля в наш час — безглузде витрачання грошей. Молоді пари якщо і вирішують офіційно оформити стосунки, то надають перевагу камерним церемоніям або просто розписуються, а заощаджені гроші витрачають на подорож чи покупку житла.
Читайте також: Яку пісню вибрати для весілля: нові треки 2019 року
Скільки б переважна більшість не вважала, що жінки без чоловіка та дітей нещасні, вчені кажуть, що це не так. Пол Долан, автор книги «Happy Ever After» та професор поведінкових наук, провів опитування про використання часу, щоб визначити рівень щастя у неодружених, одружених, розлучених та овдовілих. Долан виявив, що незаміжні бездітні жінки є найщасливішою категорією серед усіх опитаних.
Може здатися песимістичним рішення не одружуватися тільки через ризик його можливого розірвання, але для деяких це вагома причина. Навіщо нам зайва морока з розлученням та всіма можливими наслідками, у тому числі юридичними, фінансовими і, що найгірше, емоційними? Розлучитися, коли вас не обтяжують узи шлюбу, набагато простіше.
Читайте також: 5 ознак того, що ви перебуваєте в аб’юзивних відносинах
В останні роки українці не поспішають одружитися рано, середній вік чоловіків, які одружуються, — до 28 років, а жінок — до 25. Благо, люди нашої ментальності перестали уникати канонів минулих століть, згідно з якими було прийнятно створювати сім’ї в 18-19 років.
Чим старша і досвідченіша людина, тим простіше з нею будувати стосунки. Звичайно, це не аксіома, випадки бувають різні, але неперевірені стосунки, коли ви не впевнені у партнері на всі 100%, краще не доводити до шлюбу.
Як ми вже говорили, шлюб — це лише печатка у паспорті та наявність деяких юридичних плюсів, наприклад, розподіл спільно нажитого майна у разі розлучення. Але навіть ці нюанси можна вирішити без оформлення стосунків.
Якщо ви не женетеся за весіллям та офіційним статусом дружини, зверніться з партнером до юриста, щоб вирішити питання великих покупок та їх оформлення. Це полегшить життя, а також позбавить зайвих турбот і бажання розписатися, аби вас не турбували подібні питання.
Джерело фото: unsplash.com