Діти з Google поганого не порадять.
Співробітники Google займаються не тільки програмуванням, але і знаходять час для читання книг. Близько року тому команда зі 150 обраних почала працювати у секретній студії дизайну. Колектив розробників старанно працює на благо компанії: вони створюють телефони Pixel, голосові помічники Google Home та багато іншого.
У процесі роботи віце-президент Google з дизайну апаратного забезпечення Айві Росс попросила співробітників принести паперові книги для корпоративної бібліотеки.
Кожен дизайнер приніс із собою по шість улюблених книг, які найбільше вплинули на їхнє життя. Цікаво, що в одних це були видання про мистецтво та дизайн, а в інших – дитячі книги та навіть детективи.
Ми вирішили вибрати кілька книг, які можна прочитати українською та російською. Додайте до списку must-read!
Читайте також: Серіали, фільми та книги, які допоможуть прийняти себе та своє тіло
Автор: Ед Кетмель, Емі Уоллес
Купити книгу «Корпорація геніїв»
Студія Pixar, заснована Стівом Джобсом, не перший десяток років створює мультфільми, які виграють премії та збирають великі суми у прокаті. Президент студії Ед Кетмелл відверто розповідає історію успіху та невдач компанії, які зробили її одним із лідерів на ринку анімації. Крім цього в книзі можна прочитати про Джобса та численну команду Pixar, в якій кожен має право голосу.
Автор: Чіп Хіз, Ден Хіз
Купити книгу «Чому одні ідеї виживають, а інші вмирають»
Про ефективність одних ідей та крах інших написано чимало книг, але співробітники Google рекомендують саме цю. Оскільки її автори — письменники, досвідчені промовці та професори, вони знають, про що говорять. Після прочитання ви навчитеся відокремлювати хороші ідеї від провальних та яскраво доносити їх громадськості.
Читайте також: Книги зі шкільної програми, які варто прочитати дорослим
Автор: Луїза Пенні
Як бачите, у співробітників Google дуже різноманітний книжковий смак. “Час зради” розповідає історію з детективного циклу, який зробив Луїзу Пенні знаменитою. Довгий час письменниця відмовлялася продавати права на екранізацію історії, що вподобалася читачам, але в 2012 році на екран таки вийшов фільм. У циклі налічується 15 книг, багато з яких було номіновано на різні премії.
Автор: Роберт Сапольський
Купити книгу «Чому у зебр не буває інфаркту? Психологія стресу»
Книга з незвичайною назвою розповідає не лише про зебри, а про психологію загалом. Якщо бути ще точніше, про психологію стресу. Автор вводить читача у поведінкову психологію та докладно пояснює, як наш організм реагує на стресові ситуації.
Читайте також: 7 легких книг для літнього читання
Автор: Дуглас Адамс
Купити книгу «Автостопом по Галактиці»
Звичайна людина починає подорож у космосі за допомогою автостопу. Не обходиться без гумору та дивних пригод. Співробітник, який приніс книгу Дугласа Адамса до корпоративної бібліотеки, називає її своєю біблійною атеїстичною ідеєю, яка відображає його ставлення до всього світського.
Автор: Спенсер Джонсон
Купити книгу «Хто взяв мій Сир?»
“Я натрапив на цю книгу в один із найважчих періодів свого життя, і це допомогло мені почати думати про зміни в позитивному ключі”, – розповів співробітник Google про одну зі своїх улюблених книг.
Читайте також: 5 книг на літо за рекомендацією Білла Гейтса
Автор: Ішов Сільверстайн
Дитяча книга-притча «Щедре дерево» нагадує про силу безумовного кохання та самовідданості. Нехай вас не лякає невелика кількість сторінок, на сенс це не впливає, навіть навпаки. Чудове читання для затишного вечора.
Автор: Манро Ліф
Історія про доброго бика, який любив нюхати квіти, не так просто протягом кількох десятків років вважається однією з найкращих. Екранізація книги вийшла у 2017 та зуміла вибрати премію «Оскар».
Читайте також: Кулінарні книги, які мають бути на полиці у кожного
Автор: Дональд Норман
Купити книгу «Дизайн звичних речей»
Дональд Норман розбирає приклади дизайну речей, до створення яких творець врахував усе, крім потреб звичайного користувача. Коли ви не розумієте, як відкриваються дверцята в комоді, справа не у вашій дурості, а дизайнера. Хоча книга колишнього віце-президента Apple вийшла 1988 року, її актуальність складно заперечувати й у наші дні.