Стаття для тих, хто думає кинути заняття спортом, бо “взимку під светрами не помітно”.
Часто так буває, що навесні та на початку літа ми ходимо до спортзалу, щоб прийти у форму до відпустки. А щойно відпустка закінчується, йде й мотивація для занять спортом. Іде, аж до наступної весни. А що відбувається з організмом, коли різко перестаємо займатися спортом?
Більшість фітнес-блогерів не тільки посилено займаються в залі, а й дотримуються правил харчування. Може здатися, що це усвідомлений вибір, але, насправді, організм потребує здорової їжі при регулярних фізичних навантаженнях. Це так званий ефект перенесення – коли покращення в одній сфері життя автоматично спричиняє покращення в іншій. У відсутності тренувань ваше тіло не потребує так сильно поживної їжі, тому її замінюють не найкорисніші, але смачні продукти — чіпси, цукерки, бургери.
Читайте також: 5 несподіваних речей, які вас старять
Позитивні ефекти від вправ включають не тільки зниження ваги, але і поліпшення сну і навіть лікування безсоння. Якщо ви повертаєтеся всю ніч і не можете заснути від надлишку енергії, то це вірна ознака, що вам не вистачає тренувань. Науково доведено, що регулярні вправи збільшують загальний час сну та допомагають людям виглядати більш відпочилими та бадьорими протягом дня. Тільки ті люди, які регулярно тренуються, можуть помітити значну різницю як сон.
З віком обмін речовин уповільнюється, але тренування – чудовий спосіб компенсувати неприємні зміни. Підійдуть не лише кардіотренування, а й силові з підйомом ваги. Дослідження показали, що вправи збільшують рівень метаболізму – швидкість, з якою функціонує ваш обмін речовин, коли ваше тіло перебуває у стані спокою. Більше того, коли ви недостатньо активні, ваша м’язова маса зменшується, а жирові відкладення збільшуються, що також негативно впливає на метаболізм. Тому дуже важливо підтримувати його на певному рівні, особливо якщо ваші харчові звички залишають бажати кращого.
Читайте також: 3 причини уповільнення метаболізму
Чим більше ви тренуєтеся, тим сильнішими стають ваші м’язи – без фізичних навантажень вони просто деконструюються, втрачається гнучкість і сила. Одним із наслідків цього можуть стати різні травми, що виникають на порожньому місці, наприклад, якщо ви намагаєтеся підняти щось тяжке. Ще одним неприємним наслідком відсутності фізичного навантаження стануть постійні болі у спині. Якщо ви вже страждаєте від цих симптомів, варто задуматися про покупку абонементу в спортзал.