Життя склалося так, що ви проміняли стіни офісу на стіни свого будинку? Ми розповімо, як залишатися продуктивним навіть під час карантину через загрозу поширення коронавірусу.
Але як і все у цьому світі, робота вдома має свої мінуси. Найскладніше бути продуктивним, коли ти можеш дозволити собі стати до полудня, подивитися серіал від Netflix, або зайнятися байдикуванням і дурнем. На жаль, жодна з цих справ не допоможе вам досягти успіху та отримати матеріальне задоволення.
Як взяти максимум із віддаленої роботи? У нас вже готові поради:
Правильне початок дня – це вже половина успіху. Привчіть себе прокидатися в комфортний час (але не о 12 годині дня!) і робіть це регулярно, щоб виробити звичку. Потім з’їдайте здоровий сніданок. Тим, хто звик харчуватися бутербродом і кавою, доведеться переучуватися – перший прийом їжі повинен зарядити вас енергією, а не перетворитися на порожні калорії. Подальший ритуал успішних жінок включає:
догляд за шкірою;
зарядку або пробіжку;
розстановку завдань з пріоритетності.
До речі, радимо завести блокнот, куди ви можете записати свої справи. Звичайно ж, планувати свій день краще до того, як він почнеться, тому готуйтеся завтра з вечора сьогодні.
Читайте також: 7 РЕЧІВ, ЩО ВАРТО ДІЗНАТИСЯ, НАПЕРЕД ЧИМ СТАВАТИ ФРИЛАНСЕРОМ
У письменників виникає страх перед білим листом на початку роботи, і від цього ніхто не застрахований. Зробити перший крок завжди складно, але особливо складно для тих, хто позбавлений офісної дисципліни. Не дозволяйте своєму внутрішньому прокрастинатору підірвати вашу продуктивність! Як ми вже говорили вище, вам потрібний чіткий та структурований план. До речі, Мішель Обама заносить у свій графік не лише робітничі справи, а й особисті. Рекомендуємо вам наслідувати її приклад.
У блокноті запишіть завдання, приблизний час на його виконання та позначте рівень терміновості. Справи, пов’язані з вашими особистими потребами (день народження подруги, вечеря з батьками, шопінг), позначте іншим кольором.
Працювати вдома, коли навколо купа спокус, починаючи від безлімітного доступу до холодильника та закінчуючи новою бомбочкою для ванни, яку терміново потрібно випробувати, не так просто. Ви готові навіть витерти пил у важкодоступних місцях, де не ступала нога людини, аби не працювати. Знайоме почуття? Ми знаємо, що робити: виділіть у квартирі робочу зону. Уявляйте, що це острівець офісу у вашому домі. Тут вас не повинні турбувати близькі, “співають” і вібрують гаджети, голодні коти.
Стіни будинку розслаблюють, тому є альтернативний варіант – робота у кафе. Знайдіть тихе і затишне місце, де не буває натовп кавоманів, і насолоджуйтесь виконанням завдань під філіжанку підбадьорливого напою.
Читайте також: Як зрозуміти, що ви перевантажені роботою
Ловіть натхнення за хвіст і працюйте на підйомі, але не перегинайте ціпок. Старанність може обернутися вигорянням, і тоді вам знадобиться багато часу на відновлення, а робота не чекає. Щоб зменшити розумову втому під час виконання завдання, ви можете робити невеликі перерви між підходами. Навіть якщо ви організуєте робочий процес вдома, вам все одно знадобиться щось подібне до техніки Pomodoro, сенс якої в коротких перервах перед 25-хвилинними сесіями роботи.
Продуктивність – це робота в міру своїх здібностей та сил. Не дозволяйте своєму організму відчувати виснаження та втому!
Немає такого поняття, як вільний час, є лише час, який ви не використали. Пам’ятайте, що вам потрібно експлуатувати щохвилини з користю (і зараз ми не говоримо про роботу). Навіть якщо ви знаходитесь вдома і хочете абсолютно нічого не робити, намагатися бути продуктивними – займайтеся справами, які приносять вам задоволення.
Заплануйте час так, щоб не марнувати його: запишіться в басейн, займіться йогою, сходіть на урок малювання, зробіть генеральне прибирання, переберіть гардероб.
Читайте також: ВИТРАТИ ПРОФЕСІЇ: ЯК ЗАЛИШАТИСЯ АКТИВНИМ, ЯКЩО У ВАС СИДЯЧИЙ ОБРАЗ ЖИТТЯ
Незалежно від того, що ви зробили, вам слід зазначити свій прогрес. Винагородіть себе за те, що виконали складне завдання, замість бутерброду приготували вівсянку із фруктами, відмовилися від перегляду серіалу на користь тренування. Будьте вдячні собі за найменшу перемогу над лінощами та прокрастинацією.
Радимо вам підійти до питання усвідомлено: проаналізуйте, що вам вдалося зробити сьогодні добре, а що – «на трієчку», і постарайтеся провести роботу над помилками, щоб кожен наступний день був ще кращим і кращим.
Джерело фото: unsplash.com