Про свої правила розповідає Єлизавета Топух – бьюті-експерт, журналіст та головний редактор Beauty HUB.
Давайте відразу обмовимося, що універсальних та єдиних правил вічної краси немає. Кожен сам собі вирішує, що він приймає за догму, що відсікає як міф. Більше того, бьюті-правила та установки – живий та рухливий процес, який змінюється під натиском наукового прогресу, лідерів думок, маркетингових кампаній та особистого досвіду. Спілкуючись із експертами у сфері бьюті, можу сказати, що з моди не виходить «індивідуальний підхід» і найчастіше першокласний косметолог відмовиться навіть говорити про «правила краси для всіх».
Незважаючи на все сказане вище, інтерес до правил вічної краси ззовні був і буде. Варто сказати, що це один із чудових способів згадати про своїх усталених б’юті-ритуалів і почерпнути щось нове. Свої правила вічної краси я формувала в основному під впливом експертів, амбасадорів та засновників профільного бізнесу, з якими стикалася по роботі. Почнемо!
Якось я вивчала питання про те, якими засобами жінки з різних країн люблять вмиватися. Цікава тема! Ось, наприклад, американки люблять молочко, причому часто цей продукт «два в одному» (дуже в американському стилі практичності) – очищення та демакіяж. У Китаї здавна все будувалося на енергії ці та лікувальних масажах, які найзручніше робити з використанням очищаючого гелю для обличчя. Моя улюблена Австралія, схиблена на дбайливому ставленні до навколишнього середовища, любить екокреми, які при контакті з водою перетворюються на піну. Французи – це відразу міцелярна вода, яка вже давним-давно є національним бьюті-надбанням. А ось в Україні культура очищення шкіри обличчя поки що на стадії формування, але нічого, і ми навчимося!
У мене проблемна шкіра обличчя, з висипаннями, небажаним блиском та розширеними порами. Трохи більше року тому я мав інтерв’ю з видатною людиною – Данне Монтегю-Кінг, засновником компанії DMK (Danne), який надовго, якщо не назавжди, запевнив мене у правильності моїх б’юті-ритуалів. Фішка в тому, що я не маю улюбленого формату очищення шкіри: можу два місяці вмиватися кремом, а потім перейти на пінку або молочко. Маестро Данне мені тоді сказав: Ліза, жодних правил очищення не існує. Найкраще, що ти можеш дати своїй шкірі — це догляд за потребами, які ти і твій косметолог повинні відстежувати». От і все!
Сучасна бьюті-індустрія, що омолоджує, сьогодні базується на трьох китах: кислоти, ретинол і пептиди. Можна сперечатися, але це до першого походу до тлумачного косметолога. Ми зараз втрачаємо ін’єкційні методи вічної краси. Моя любов до кислот обумовлена таким типом шкіри, який без цього компонента повноцінно жити не може. Плюс до всього кислоти це обов’язкова частина відлущування, без якого молодість буде недовгою. Не кажучи вже про те, що кислоти – це гарний колір обличчя, чисті та звужені пори та мінімум мімічних зморшок. “Якщо ви ніколи не пробували кислоти – я вам так заздрю!”, – Сказала мені на інтерв’ю доктор Шерлін де Хевен (Is Clinical).
Читайте також: 6 ГОЛОВНИХ МІФІВ ПРО РЕТИНОЛ
Ретиноїди (похідна вітаміну А). Тут має бути все зрозуміло тому, що тільки лінивий не знає про ключовий компонент молодості. Випереджаючи “фе” з приводу того, що ретиноїди часто викликають роздратування на чутливій шкірі, є відмінний аналог – бакучиол (прорив останніх років). Але зараз давайте про класику – ретинова мазь, звичайнісінька, з аптеки, дуже здорово допомогла мені від висипань і навіть злегка «омолодила». Не раз у розмовах з різними бьюті-експертами ловила ту саму фразу: «ретиноїди — це видимий результат». Схильна вірити!
Пептиди – важка артилерія у боротьбі за вічну молодістю шкіри. Я використовую вкрай рідко — не за роками, та й за типом шкіри поки що не знайшла свого продукту. Але я написала з півсотні статей з експертами і без того, чому пептиди — це золото бьюті-індустрії. Найбільше мене підкорила красуня Ерін Ларсон (директор з освіти HydroPeptide), яка сказала, що «косметику з пептидами можна порівняти з добрим чоловіком, і лише досвідчена жінка оцінить, наскільки він добрий». Ха!
Для мене улюблене правило вічної краси це розумно підібраний домашній догляд. Родзинками мого б’юті-ритуалу стали маски та гаджети, з якими приємно не тільки грати, а й бачити результат. Хочу відразу сказати, що маски та гаджети потрібно використовувати помірно, інакше шкоди буде більше, ніж користі. Мій графік плаваючий, але в цілому три-чотири рази на тиждень.
Почнемо із гаджетів. Мій бьюті-світ перекинувся із заходом на український ринок шведських щіточок, до яких я раніше дуже скептично ставилася. Зараз, щоранку починається з вмивання та масажу щіткою, після якої обличчя оксамитове. Наступний вау-ефект походить від мікрострумового ролера, результати від використання якого видно після третьої-п’ятої процедури. І моїм абсолютно улюбленим гаджетом залишається нефритовий ролер, який був у пошані ще у стародавньому Китаї.
Читайте також: Б’ЮТІ-ГАДЖЕТИ ДЛЯ ВИСОКОТЕХНОЛОГІЧНОГО ДОГЛЯДУ ЗА ШКІРОЮ
Маски. Тут все складно і треба досвідченим шляхом підбирати під себе. Я зупинилася на гідрогелевих та кремових текстурах, трохи рідше тканинні маски. Мрію придбати LED-маску, яка одним махом поєднає в собі вищеперелічені принади.
Незалежно від того, якого типу у вас волосся, в якому воно стані і якої довжини, у вас повинен бути якісний догляд, інакше справи не буде. З цим твердженням можна не погоджуватися, розповідати, «що якщо волосся хороше від природи, то і мас-маркет заходить відмінно». Так, але ні.
Я так люблю смачно поїсти, що мені це стає помітно. Благо, постійно працюючи із ЗОЖ-експертами, мимоволі починаєш замислюватися про здорове і правильне харчування, без шкоди для організму. Я відмовилася від занадто гарячих напоїв (є всі шанси захворіти на рак шлунка), сильно урізала прийом молочних продуктів і, звичайно ж, виключила м’ясо. Ось від останнього було найлегше відмовитися і дійсно «в тілі є легкість». Відмова від молочки зменшила висипи та набряки. Категорично не хочу розлучатися з кавою, ні за що, вибачте. Але перестати їсти класичне морозиво влітку, пити солодкі газовані напої з льодом і навіть алкоголь — цілком можливо.
Читайте також: ЧОМУ МИ ДУМАЄМО, ЩО ХАРКУВАТИСЯ ПРАВИЛЬНО – ДОРОГО?
Спорт у моєму житті був давно і серйозно, я займалася великим тенісом, доки не отримала травми руки на все життя. Після була художня гімнастика, але «під палиці». Перший абонемент у спортзал, який я відходила від початку і до кінця був Fizmat, і несподівано для себе я відкрила TRX.
Про те, чому потрібно і важливо займатися спортом, навіть писати не стану. А ось про натхнення скажу кілька слів. Ярина Присяжнюк якось мені сказала, що моїм головним натхненням має стати свідомість, і тоді кожне заняття приноситиме користь та задоволення. Практикую!
Може, я зараз скажу щось несподіване, але без здорового сну не бачити нам жодної вічної краси. Це аксіома, створена природою, але під яку можна підлаштуватися. Мені близька тема «якісного сну», коли тимчасові рамки вирушають на другий план. Зараз цю тему активно вивчають, але головні постулати кажуть: комфортне спальне місце, постійний графік, холодне свіже повітря. Не дуже висока ціна за добрий результат на обличчі.
Я також практикую трансцендентальну медитацію, яка занурює у фазу глибокого сну протягом XNUMX хвилин. Але це вже зовсім інша історія, яку я обов’язково розповім вам!