У день рівноправності жінок у США згадуємо тих, хто продовжує боротьбу з патріархальними засадами суспільства.Слово “фемінізм” у багатьох асоціюється з радикально налаштованими жінками, які зовсім не схожі на слабку стать – не надто привабливі, зате наполегливі, грубі та дуже рішучі. З часів однієї з ключових феміністок ХХ століття – Глорії. Стайнемо багато що змінилося. Чоловіки почали не тільки не чинити опір вимогам своїх других половинок, а й активно підтримувати їх; права, які десятиліттями боролися суфражистки, нарешті були відвойовані, а сам “фемінізм” перетворився з радикалізму на нову релігію.
Втім, і зараз нерідко можна зустріти критику патріархального суспільства, пов'язану з стереотипами, що нав'язуються роками. Жінка має сидіти вдома, чекати чоловіка зі служби, дбати про дітей. Якщо вона й зважилася працювати, то кар'єра ніколи не повинна стояти вище за сімейні цінності, а пожертвувати нею для материнства — не необхідність, а прямий обов'язок.
У 2019 році 5 штатів США ухвалили закон про заборону абортів — саме за це право, поряд з багатьма іншими, боролася легендарна Глорія. Стайнемо - Редактор журналу і знакова політична фігура Америки. То чого ж добилися феміністки за вікову історію своєї боротьби? У чому основний принцип популярного руху? Прикриття свого егоїзму чи природне бажання слідувати за голосом власного серця, а чи не жорстокого суспільства? Шукаємо відповіді в "голосі" сучасних феміністок - цитати зірок, які насправді доводять, що рівні права чоловіків і жінок - не дурощі і примхи, а ключова ознака цивілізованого модернового суспільства.
Емма Уотсон
Актриса, член Ради директорів fashion
-конгломерату Kering и посол доброї волі ООН-жінкиМені здається, що люди асоціюють фемінізм із ненавистю до чоловіків, але це вкрай негативний підхід, з яким я категорично не погоджуюся. Вважаю, що фемінізм це неймовірно позитивна річ. Сьогодні люди повертаються до справжнього значення — ґендерної рівноправності у контексті політики, економіки, суспільства та культури. Якщо ви вірите в рівноправність, то ви — фемініст.
Читай також: Чоловік каже: поет Ваня Якимов
Тейлор Свіфт
Співачка та жінка десятиліття на думку Рекламний щитГоворити, що ти не є феміністкою, рівнозначно тому, щоб зізнатися, що чоловіки мають набагато більше прав і можливостей, ніж жінки.
Майлі Сайрус
Співачка, яка не боїться говорити про особливості своєї орієнтаціїПам'ятайте, тільки Бог може судити вас за вчинки та рішення. Забудьте про тих, хто вас ненавидить, адже є ті, хто любить вас беззастережно.
Ліна Данем
Актриса, режисер та співзасновниця феміністичного видання для жінок Ленні листЯ дуже сподіваюся, що наш серіал — «Дівчатка» — допоміг жінкам перебороти сором — за свої емоції, часом суперечливі, за інтимне життя.
Еллен Пейдж
Актриса, член прочойс-суспільства, яке відстоює права жінка на абортФемінізм завжди асоціюється із радикалізмом. Чудово. Так і має бути.
Читай також: Професія HR: які фінансові перспективи в Україні
Мадонна
Виконавиця, режисер, актриса та найяскравіша особа третьої хвилі фемінізму, так званого “помадного”Якщо ви дівчина, ви повинні грати у цю гру. Вам дозволено бути красивими, милими та сексуальними. Але не надто показувати свій розум. Тобі заборонено мати свою думку, якщо вона не співпадає з думкою суспільства. Чоловіки можуть розглядати тебе, як секс-об'єкт, ти можеш виглядати як повія, але, Боже, боронь тебе колись розповісти світові про свої справжні бажання. Тобі можна бути такою, якою тебе хочуть бачити хлопці.
Хіларі Клінтон
Політик-демократ, який зробив фемінізм головною лінією своєї програми.Дональд Трамп не винайшов сексизм, і його вплив на нашу політику виходить далеко за межі цих виборів. Це схоже на планету, яку астрономи ще точно не виявили, але знають, що вона існує, оскільки можуть бачити її вплив на орбіти та гравітацію інших планет. Сексизм щодня впливає на нашу політику і наше суспільство як скритно, так і безпосередньо.
Здавалося б, що у 2020 році говорити про гендерні стереотипи не має сенсу. Жінки отримали право голосувати, можуть розпоряджатися своїм тілом, як забажають, працюють на рівних із чоловіками. Однак, "глянцева картинка" дещо відрізняється від реальності. Насправді виявляється, що різні за статевими ознаками працівники одержують заробітну плату, яка значно відрізняється. Невтішні висловлювання на адресу кар'єристок, напади не лише сексуального характеру, а й емоційного.
Якщо послухати деяких чоловіків, то виходить, що вони більшою мірою почуваються ущемленими. Проте, поруч із “жертвами” існують такі персонажі як Харві Вайнштейн і Дональд Трамп, які свято вірять у правоту своїх не надто гуманних, не те, що навіть феміністичних, переконань. Наше головне завдання — відшукати ту грань, яка дозволяє жінкам реалізуватися залежно від своїх бажань, але й не перетворюватися на “відспіваних” радикалісток. З огляду на сучасний стан справ здається, що досягти цього найближчими роками буде дуже непросто.