Збільшити шанси завагітніти можна за допомогою простих кроків.
Питання планування сім’ї є актуальним серед багатьох пар. Як виявилося, завагітніти — непростий процес, до якого потрібно готуватися не лише морально, а й фізично. Не варто впадати у відчай, якщо у вас не з першого разу виходить завагітніти: є кілька природних способів підвищити фертильність. Фактично вибір продуктів харчування та зміна способу життя можуть допомогти підвищити цю функцію жіночого організму. Ось 9 природних способів підвищити фертильність і швидше завагітніти.
Антиоксиданти, такі як фолієва кислота та цинк, можуть покращити фертильність як у жінок, так і у чоловіків. Вони деактивують вільні радикали у тілі, які можуть пошкодити яйцеклітини. Антиоксиданти містяться в таких продуктах, як фрукти, овочі, горіхи та злаки. Вони здатні збагатити організм такими корисними речовинами, як вітаміни C та E, фолієва кислота, бета-каротин та лютеїн.
Рядовий сніданок може допомогти жінкам із проблемами фертильності. Одне дослідження показало, що рясний сніданок може покращити показники гормонального ефекту синдрому полікістозних яєчників (СПКЯ), який є головною причиною безпліддя. Подумайте над тим, щоб організувати собі здоровий та збалансований сніданок, а також зменшити порції за вечерею.
Щоденне вживання здорових жирів відіграє важливу роль у підвищенні фертильності та загального стану здоров’я. А ось трансжири несприятливо впливають на жіноче здоров’я: саме вони підвищують ризик появи овуляторної безплідності. Трансжири зазвичай містяться в гідрогенізованих рослинних оліях і присутні в маргарині, смаженій їжі, напівфабрикатах та випічці. Тому намагайтеся скорочувати у своєму раціоні ці продукти.
Жінкам із СПКЯ (синдромом полікістозних яєчників) рекомендують дотримуватися дієти з низьким вмістом вуглеводів (де менше 45 відсотків калорій припадає на вуглеводи). Декілька досліджень показали, що регулювання споживання вуглеводів благотворно впливає на деякі аспекти СПКЯ. Низьковуглеводні дієти можуть допомогти не тільки підтримувати нормальну вагу, але й знизити рівень інсуліну, а також сприяти спалюванню жиру, підтримуючи при цьому регулярність менструального циклу.
Читайте також: Зустрінь майбутнє молодим
Щодо вуглеводів: важливо не лише їх кількість, а й тип. Особливо небезпечними можуть бути рафіновані вуглеводи: вони входять до складу слаостей та напоїв з цукром, а також у білій пасті, хлібі та рисі. Ці вуглеводи всмоктуються дуже швидко, викликаючи стрибки інсуліну у крові. Він хімічно схожий на гормони яєчників, які допомагають яйцеклітинам дозрівати. Постійно підвищений рівень інсуліну може призвести до того, що організм вироблятиме менше репродуктивних гормонів. Це може сприяти відсутності дозрівання клітин та овуляції. З огляду на, що СПКЯ пов’язані з високим рівнем інсуліну, рафіновані вуглеводи можуть посилити ситуацію.
Клітковина допомагає організму позбавлятися зайвих гормонів і підтримує баланс цукру в крові. Деякі типи клітковини можуть допомогти зменшити кількість естрогену. Потім його надлишок виводиться з організму як шлаків. Головними продуктами з високим вмістом клітковини є цільнозернові, фрукти, овочі та боби. Рекомендована добова доза клітковини для жінок становить 25 г на день і 31 г для чоловіків.
Заміна деяких тварин білків (наприклад, м’яса, риби та яєць) джерелами рослинного білка (такими як боби, горіхи та насіння) знижує ризик безпліддя. Дослідження показало, якщо хоча б на 5 відсотків замінити тваринний білок на рослинний, тоді ризик овуляторного безпліддя знижується більш ніж 50 %. Подумайте про заміну деяких білків у своєму раціоні на білок із овочів, бобів, сочевиці, горіхів та риби з низьким вмістом ртуті.
Часте споживання молочних продуктів з низьким вмістом жиру може збільшити ризик безпліддя, а от жирні молочні продукти навпаки знижують ризик його появи. Спробуйте замінити низькокалорійні молоко та йогурт на жирніші.
Якщо ви приймаєте полівітаміни, ймовірність овуляторної безплідності знижується. Зменшити ризик появи овуляторної безплідності допоможе прийом 3 або більше полівітамінів на тиждень. Мікроелементи, що містяться у вітамінах, відіграють важливу роль у забезпеченні фертильності. Жінкам, які намагаються завагітніти, особливо корисні полівітаміни, що містять фолієву кислоту. Поговоріть з лікарем про добавки, включаючи полівітаміни, які можуть допомогти вам спланувати вагітність.
Ось, що необхідно для того, щоб допомогти своєму організму підготуватися до вагітності та підвищити свій рівень фертильності.