Закрити
UA
Краса

Шкіра-супергерой: чому ми недооцінюємо цей орган

Поділись:

Шкіра – найбільший орган нашого тіла і часто його недооцінюють, думаючи, що кремів чи лосьйонів вистачить, щоби вона прослужила довше.

Насправді, шкіра виконує безліч функцій, навіть більше, ніж нирки або легені, на ній лежить завдання не лише сигналізувати про ознаки старіння, а й захищати всі внутрішні органи від негативних факторів. Впевнені, ви не дивилися на свою шкіру під таким кутом.

posts-to-db-Фото 1

Давайте детальніше розглянемо, що ж входить до пулу обов’язків нашого шкірного покриву і зрозуміємо, чому він настільки недооцінений.

Основні завдання шкіри

Варто відзначити, що шкірний покрив займає 15 відсотків від усієї маси тіла і це колосальний показник, який говорить про те, що шкіра, чи не найголовніший орган у нашому організмі.

Шкіра – орган-супергерой, адже завдяки своїм здібностям вона може забезпечити стійкий імунітет, закривати та захищати внутрішні органи та функції тіла, випускати піт, синтезувати вітамін D, продукувати меланін, давати можливість нам розрізняти текстури, температуру та багато іншого за допомогою дотику.

Одна з головних функцій – це захист нашого організму від бактерій, вірусівта інших паразитів, які порушують екосистему всередині нас. Неушкоджена шкіра може запобігти проникненню патогенів. Порушений шкірний бар’єр дозволяє бактеріям та вірусам проникати глибше в шкіру, що спричиняє інфекцію. Але навіть якщо хвороботворні мікроорганізми проникнуть через неї, цей орган продовжить боротьбу. Вона містить епідермальні кератиноцити, клітини, які створюють білки та пептиди з антибактеріальними, протигрибковими та противірусними властивостями. Сальні залози також виділяють сало, яке додає ще один шар захисту від сторонніх речовин. Як бонус він також зберігає шкіру м’якою.

Читайте також: Готуємось до победи: кокоіл ізетіонат натрію для очищення шкіри

Природа продумала все і особливе місце приділила поту. Ми можемо дорікати на нього, намагатися позбутися неприємного запаху та жовтих слідів на білих речах, але, насправді піт – найважливіший механізм у роботі шкіри та організму в цілому. Він допомагає охолодити шкіру та уникнути перегріву внутрішніх органів.

Продукування меланіну також входить у прямі обов’язки шкіри. Епідерміс містить цей пігмент, що визначає колір шкіри людини. Чим більше у вас меланіну, тим темнішим буде тон вашої шкіри. Меланін робить набагато більше, ніж просто визначає колір, він також захищає від ультрафіолетових променів.

posts-to-db-Фото 2

Як дбати про свою шкіру

Напевно, перше, що спало на думку це купити безліч скрабів і кремів для улюбленої шкіри, але дерматологи радять починати догляд зсередини, а маркетингові хитрощі залишити на потім. 

Перше, що необхідно, це переглянути своє харчування та додати необхідні нутрієнти:

  • антиоксиданти (містяться в темній листовій зелені, шпинаті, капусті та ягодах) для протидії вільним радикалам та шкідливому впливу навколишнього середовища;
  •  мононенасичені та поліненасичені жири, такі як лосось, волоські горіхи та насіння чіа, для зміцнення ліпідного бар’єру шкіри;
  •  пробіотики: йогурт та пребіотики, що містяться в продуктах з високим вмістом клітковини, для зміцнення шкірного бар’єру.

Краще спробувати виключити зі свого раціону продукти з високим вмістом цукру, а також перероблені продукти, такі як ковбаси, консерви та інше із цієї серії.

На які доглядові засоби варто звернути увагу

З величезного списку різної продукції для шкіри, хочеться виділити три основні, які мають бути у вас на поличці. Гарний очищувальний засіб який підходить вашому типу шкіри. Переконайтеся, що він не містить агресивних компонентів, наприклад спирту або парабенів, при цьому делікатно очищає все тіло.

Зволожувальний крем повинен бути не тільки для обличчя, але і для решти шкірного покриву. Тут немає певних правил, просто підбирайте його за типом шкіри та за ароматом або його відсутністю. Добре, що косметичний ринок дає нам можливість вибрати з тисячі варіантів.

Не забуваємо про сонцезахисний крем і наносимо його влітку на всі ділянки шкіри не жалкуючи, адже ультрафіолетові промені – найлютіші вороги здорової шкіри, а взимку – на відкриті ділянки, адже навіть у холодну пору року сонце радіоактивне.

posts-to-db-Фото 3

Декілька практичних лайфхаків як потішити свою шкіру

Лайфхак 1: переберіть свою косметику та доглядові засоби, і позбавтеся всього, у чого закінчився термін придатності. Прострочені продукти тільки нашкодять вашій шкірі, наприклад,викличуть алергію чи подразнення.

Лайфхак 2: налагодьте схему догляду та не женіться за б’юті-трендами. Краще зупинитися на одній лінійці догляду і продовжувати стежити за шкірою за налагодженою схемою, ніж постійно скуповувати нові баночки, з новими компонентами і нашаровувати їх один на інший без досягнення результату.

Лайфхак 3: не використовуйте дуже гарячу воду, шкіра не буде від цього в захваті. Краще звикати митися у теплій воді. Підтримуйте температуру води приблизно тієї ж температури, що і ваше тіло – від 35 до 37,2 ° C і не вище 40,5 ° C.

Лайфхак 4: Використовуйте засіб для чищення, що містить саліцилову кислоту або перекис бензоїлу, після сеансу тренувань, коли ви добре спітніли, щоб очистити пори і запобігти прищам. 

Ось скільки причин, щоб почати з повагою ставитися до своєї шкіри та балувати її не лише зовні, а й зсередини.

Фото:unsplash.com