Дієтологи склали список із 10 продуктів, які найкраще позначаються на роботі людського організму.
Експерти постійно сперечаються про користь тих чи інших продуктів: одні переконують, що фрукти обов’язково мають бути в раціоні кожної людини, інші нагадують, що в них дуже багато природного цукру; одні кажуть, що молочні продукти важливі здоров’ю кісток, інші — що вони не засвоюються організмом. Що ж, з приводу цих 10 продуктів всі одностайні: вони справді потрібні та важливі.
Чорниця має суперсилу, і жоден фахівець не береться заперечити цю істину. Відомо про, як мінімум, 15 різних типів фітонутрієнтів, які входять до складу цих ягід, і всі вони – сильнодіючі антиоксиданти, які, без перебільшення, впливають на кожну систему організму. Антиоксиданти — це правоохоронці, які захищають клітини, тканини та м’язи від пошкоджень та важливі для здоров’я серцево-судинної системи та мозку.
У чорниці є вуглеводи та клітковина, що покращують травлення, також у ній міститься велика кількість вітамінів та мінералів, наприклад, залізо, магній, цинк, кальцій, калій, вітаміни А, С та К. Споживання достатньої кількості чорниці допоможе зміцнити кістки, позбавити від хвороб серця і навіть раку.
Якщо ви шукаєте продукти, мінімальні за калорійністю та максимальні за кількістю корисних речовин, то ми все зробили за вас. Це темні листяні овочі. Почнемо з того, що в них містяться вітаміни А, С та К, фолієва кислота, калій, магній, кальцій, залізо, лютеїн та клітковина.
Так як листових овочів багато, то ми порадимо насамперед звернути увагу на капусту калі. А все через антиоксиданти, якими вона сповнена. Ці корисні речовини запобігають розвитку проблем із серцем та раком. Кале також добре справляється із ще однією функцією – зменшенням рівня холестерину. Так як ця капуста вважається одним із ключових інгредієнтів детоксу, вона добре впливає на здоров’я печінки та травної системи.
Немає жодного дієтолога, який не погодиться, що авокадо – це король списку корисних продуктів. У цьому плоді містяться такі вітаміни, як K, C, B5 і B6, а також велика кількість мінералів. Цікавий факт: в авокадо міститься більше калію, ніж у бананах, зате грама цукру. Також авокадо багаті на клітковину, що робить їх ідеальним продуктом для травної системи.
Що ще вам варто знати про цей дивовижний фрукт? У ньому містяться мононенасичені жири, які діють як захисні мембрани для клітин, а коли клітини врятовані від шкідливого впливу вільних радикалів, вони краще працюють. Що в результаті? Ідеальна гладка шкіра, швидка робота мозку, море енергії. До речі, майте на увазі, що авокадо темно-зеленого кольору з шорсткою шкіркою має у своєму складі більше корисних жирів і менше вуглеводів.
Читайте також: СПИСОК ПРОДУКТІВ, БАГАТИХ ВІТАМІНОМ D
Боби – багате джерело корисних речовин. Вони містяться рослинний білок і клітковина, яка зменшує рівень холестерину в крові, контролює кров’яний тиск і допомагає підтримувати вагу в нормі. Не можна не відзначити, що представники сімейства Бобові відіграють важливу роль у роботі системи травлення.
Дієтологи радять не забувати включати боби в раціон, адже вони містять велику кількість заліза, магнію, калію та цинку.
Не точаться суперечки і з приводу часнику. Його навіть зараховують до касти суперфудів завдяки високому вмісту органічної сполуки аліцину, яка має безліч лікувальних переваг. Часник добре бореться з вірусами, поганими бактеріями та грибком. Було доведено, що споживання цієї пряної рослини під час хвороби скорочує її тривалість.
Якщо про протизастудні властивості часнику знають усі, то його вміння знижувати рівень холестерину та кров’яний тиск – для багатьох у новинку. Крім того, в ньому міститься велика кількість вітамінів та мінералів (магній, В6 та С) та майже жодних калорій.
Лимон – один із найулюбленіших цитрусових всіх дієтологів. Він складається з величезного списку вітамінів та мінералів, які в першу чергу спрямовані на налагодження роботи травної та імунної систем, хоча впливають і на загальне здоров’я, і на стан волосся, шкіри та нігтів. Так, вітамін С у лимоні бере участь у процесі вироблення колагену та захищає шкіру від вільних радикалів, які можуть призвести до раку.
Фахівці нагадують, що крім очевидних функцій, лимони допомагають збалансувати рівень холестерину і зменшити запальні процеси. Так що пийте воду і чай з лимоном, використовуйте лимонний сік як заправку до салату або просто нарізайте часточками цитрусові і насолоджуйтесь підбадьорливим смаком.
Читайте також: ПРОДУКТИ, ЯКИХ ВАРТО УНИКАТИ ПРИ БОРОТЬБІ З ДЕПРЕСІЄЮ
Насіння чиа також входить до списку суперфудів. Почнемо з того, що в цих «малюках» є омега-3 жирні кислоти та антиоксиданти, які роблять все для того, щоб ви були здорові та щасливі. Цікаво, що чиа на 40% складаються з клітковини, тому ваше рішення ввести їх у своє меню на постійній основі вирішить щонайменше одну проблему — із травленням.
До всього іншого це насіння допомагає зміцнити кістки, тому що в них міститься велика кількість кальцію і магнію.
Ми не сприймаємо пророщене насіння, як повноцінну їжу, хоча воно гідне цього звання. Варто лише відзначити, що в них міститься сульфорафан – органічна сполука, яка впливає на зростання протиракових ферментів в організмі. Пророщене насіння ще називають «живою їжею», що говорить про їх неймовірну користь.
Найприємніше в цій новині те, що ви можете виростити їх у домашніх умовах: вони не потребують великого простору та сонячного проміння. Фахівці рекомендують насіння брокколі, бобів, гороху, конюшини та редиски.
Ще одна екзотика для нашого столу — кіноа — має велику кількість «корисностей». Наприклад, у ній міститься рослинний білок (вегетаріанці та вегани мають оцінити). Хочемо також сказати, що це не просто рослинний білок, а високоякісний рослинний білок (це означає, що в кіно міститься ідеальна пропорція дев’яти незамінних амінокислот).
Додамо також, що ця зернова культура має у своєму складі такі корисні речовини, як магній, вітамін В, марганець, рибофлавін, клітковину. Ці компоненти допомагають тілу перетворювати їжу на енергію.
І закриває наш список найкорисніших для здоров’я продуктів лосось. А саме дикий лосось. У ньому в рази більше омега-3 жирних кислот і менше токсинів, ніж у рибі, штучно вирощеній на фермі.
Омега-3 важливі для організму, оскільки він їх виробляти неспроможна. Що роблять ці кислоти? Зменшують ризик розвитку захворювань серця, «контролюють» рівень холестерину, протистоять депресії та раку, підвищують когнітивні функції. У лососі також містяться амінокислоти, вітамін В та білок, який відповідає за світіння шкіри, тонус м’язів та кількість енергії.
Джерело фото: unsplash.com