Все, що ви не знали, але повинні.
Сноубординг – зимовий вид спорту, що користується великою популярністю серед усіх поколінь спортсменів. Його суть полягає у спуску засніженими схилами на спеціальному спорядженні — сноуборді. Сьогодні сноубординг належить до програми зимових Олімпійських ігор. Цікаві факти про нього у рамках Лекторію на першій офіційній українській фан-зоні зимових Олімпійських ігор розповіла доцент кафедри зимових видів спорту Львівського державного університету фізичної культури Ольга Зіньків.
1. Сноубординг – зимова трансформація не лише скейтбордингу, а й серфінгу. Серфінг у свою чергу зародився на Гаваях як частина релігійного обряду. Під впливом колонізації у 19 столітті він був забутий і відродився лише у 20-х роках ХХ століття.
2. Перший сноуборд називався “снурфер”. Він народився 1965 року. Його створив Шерман Попен, скріпивши дві лижі разом. Свій винахід Шерман присвятив дочці Венді. Саме її і можна назвати першою у світі сноубордисткою.
Читайте також: WINTER TIME: ГІД ПО ТОМУ, ЯК ОДЯГАТИСЯ У ХОЛОДНУ ПОГОДУ
3. А ось сучасний сноуборд з’явився завдяки старанням Тома Сімса та Джейка Бартона Карпентера. Хлопці були захоплені снурфером і постійно працювали над його удосконаленням, доки створили справжній сноуборд. На перших змаганнях із призовим фондом зі снурфера у 1977 році Джейк Бартон виступив зі сноубордом, який змайстрував сам. Саме він і виграв заїзд.
4. Том Сімс – переможець перших змагань зі сноубордингу на гірськолижному курорті Скі Купер США. Саме він запропонував створити сніговий жолоб як аналог рампи для скейтбордингу, завдяки чому 1983 року на першому Чемпіонаті світу з’явилася дисципліна хафпайп.
5. В Україні сноубординг почав розвиватися набагато пізніше — наприкінці 90-х років ХХ ст. Одні з перших змагань відбулися у селі Подобовець у Славському. 1998 року українські спортсмени вперше взяли участь у Кубку світу зі сноубордингу. Це були Ян Черней та Ростислав Мичко.
Фан-зона зимових Олімпійських ігор працює у Київському телецентрі “Олівець” до 25 лютого включно. Вхід вільний для всіх бажаючих з 10:00 до 20:00. У рамках фан-зони, окрім Лекторія, працюють також прес-центр, виставка та ігрова зона.