5 смішних і сумних історій про біг
У Всесвітній день бігу читачка Marie Claire Ірина розповідає про те, чому біг — це не просто користь, а й можливість потрапити у безліч цікавих, непередбачуваних та складних ситуацій.
Ніколи, чуєте, в жодному разі не починайте бігати, якщо не хочете, щоб з вами трапилось те, що трапилось зі мною.
Я бігун з багаторічним стажем, і через обставини або ж своєї любові до бігу мені доводилось бігати за різних погодних умов, ситуацій та у різних країнах. І мені дуже хочеться поділитись кількома цікавими історіями, котрі трапились зі мною за час захоплення бігом.
Історія №1: про збоченців
Я захопилася бігом, коли була ще підлітком. Щодня я «намотувала кола» у великому парку коло будинку. До речі, тоді біг ще не був таким популярним, як сьогодні, і в мене майже не було «конкурентів». Оскільки я сова, а не жайворонок, то бігала по вечорах (хоча і намагалася себе декілька разів перелаштувати, та все марно). І це важлива ремарка! Отже, одного разу, коли сонце вже заховалось за обрій, а я готувалася повертати додому, у кущах помітила якусь незвичайну активність. Та варто мені було придивитись, я одразу зрозуміла — треба прискорюватися. У кущах ховався чоловік, який охоче демонстрував свої принади таким як я пізнім бігунам.
Тому моя вам порада: якщо бігаєте наодинці та ввечері — детально плануйте свій маршрут, щоб відрізки, де ви уповільнюєтесь, були в добре освітлених та людних місцях.
Історія №2: про добродіїв
Це було під час навчання в Польщі. Думаю, що не варто розповідати, що там культура бігу більш розвинута ніж у нас. Для прикладу, недалеко від мого кампусу знаходилось бігове коло довжиною у 4,5 км зі спеціальним біговим покриттям, і люди, біжучи тобі назустріч, усміхаються та протягують руку щоб дати п’ять, незалежно від того чи ви знайомі. Одного разу під час пробіжки я загубила ключі. Мої ретельні пошуки ні до чого не призвели. І втрата цієї речі — це не просто маленька неприємність, а значна втрата для мого бюджету, адже штраф за це — 150 євро. Я не готова була так легко прощатися зі своїми грошима, тому розклеїла оголошення по всій довжині свого бігового маршруту. І, о диво!, мені подзвонили. Цікаво, що у добродія було цілих дві пари ключів!
Порада: упевніться, що кишеня, куди ви кладете ключі, застібається на блискавку, не порветься під час бігу, а блискавка не відкриється у процесі пробіжки.
Читайте також: Ветер в спину: 9 правил для тех, кто хочет заниматься бегом
Історія №3: про фейки
Одного разу переді мною бігла дівчина (по тому ж ідеальному покритті), але навіть воно не врятувало її від падіння. Зараз я думаю, що то була не випадковість, бо вже надто граційно вона падала. Я підбігла, щоб допомогти, на що дівчина відповіла, що все добре, при цьому продовжуючи лежати. Але зовсім інше вона відповіла, коли до нас підбіг красунчик і допоміг їй підвестися. Варто було бачити, як вона схопилася за нього! Так, ніби він її остання надія на порятунок.
Порада: не повторюйте цього! Звісно, це дуже романтично, але ж можна насправді собі нашкодити. А якщо вже дуже хочеться, то краще попрактикуватись вдома, потім на травичці й обов’язково перед друзями, щоб вони підтвердили, що це дійсно натурально виглядає. Та я б все одно не радила.
Історія №4: про залицяльників
Хлопці, які хочуть познайомитись — це звична історія, навіть якщо ти біжиш і нікого не чіпляєш. Зі мною намагались познайомитись безліч разів, але два — запам’яталися найбільше. І все тому, що вони мали один сюжет. Маленький відступ: я бігаю у навушниках. Зважаючи на те, що в Києві кожен другий водій — бог паркування — і фраза «бордюри для пішоходів» — не аргумент, мені під час пробіжки часто-густо приходиться важко лавірувати між авто. В один із цих разів мені назустріч їхав велосипедист. Раптом він розвернувся і почав їхати зі мною (біля мене, дуже близько біля мене). Я спочатку не звернула уваги, а потім, коли помітила, почала показувати, що у навушниках і не чую його монологу. Він так і не став діалогом, бо я ледве не стикнулася через цього настирного хлопця з автомобілем.
Тут порада така: якщо хлопець дійсно того вартий, то краще зупинитись, а якщо ні, то краще бігти далі. А то він буде їхати за вами ще довго, він же на колесах, а ви на своїх двох.
Читайте також: Жить в движении: Главные преимущества бега для здоровья
Історія №5: про травматизм
Біг може бути травматичним, навіть якщо ти бігун з досвідом. Прикрість трапилась і зі мною. Пробігши свій маршрут, за 150 метрів від дому, я впала і зламала палець на руці. А ще отримала масу подряпин та ран, і все через те, що втратила уважність та не змогла вчасно відреагувати на поведінку пішоходів, які йшли мені назустріч.
Порада: варто пам’ятати, що безпека дуже важлива, тому бігайте в людних місцях з гарним освітленням, підбирайте одяг та взуття згідно з вашими потребами (відповідність розміру, типу місцевості, сезону і т.п.), не ігноруйте такі важливі аксесуари, як пов’язка для волосся та поясна сумка, в котру можна покласти телефон та ключі.
Вдалих вам пробіжок!
P.S.: надсилайте нам свої цікаві історії, і ми опублікуємо їх на нашому сайті. Пишіть нам на сторінку у Facebook.