Закрити
UA
Краса

5 способів упоратися зі щоденними стресорами

Поділись:

Навчіться контролювати стрес і не дозволяйте йому впливати на ваше життя.

posts-to-db-Фото 1

@jessannkirby

Виставляйте пріоритети

Начальство чекає, коли ви закінчите презентацію за останнім проектом, ви все ніяк не можете завершити завдання від другого роботодавця, а ще подруга чекає, що ви влаштуєте їй незабутній дівич-вечір – список завдань можна продовжувати до нескінченності. Згадайте те почуття, коли ви дивитеся у свій планнер або згадуєте, що ще потрібно виконати. Але вихід є навіть із найскладнішого становища. Просто вам потрібно весь цей хаос з думок та справ розставити по поличках. Визначте для кожного завдання дедлайн і розбийте його на маленькі, легко здійсненні кроки. У вас все обов’язково вийде! 

Що робити:

  • виставте черговість завдань (найстроковіші та найважливіші мають бути на початку списку);

  • складіть реалістичний графік виконання завдань (якщо ви знаєте, що два дні для підготовки нового проекту вам мало – пишіть не два, а чотири);

  • не виконуйте завдання, які вам неважливі чи делегуйте їх комусь іншому. 

posts-to-db-Фото 2

@ariannamtorres

Згадайте про хобі

Немає кращого способу скинути з себе тягар дня, ніж зайнятися тим, що приносить справжнє задоволення. У такі моменти життя здається не таким жахливим. Ми дозволяємо вам робити навіть найдурніші речі (наприклад, дивитися відео про те, як beauty-блогери розпаковують посилки з косметикою). Головне, щоби ви отримували від цього максимальне задоволення. Яким би завантаженим не був ваш графік, залиште невеликий відрізок часу на хобі — Ви це заслуговуєте. 

Що робити:

  • заплануйте час або дні, коли можете віддатися улюбленим заняттям;

  • виходьте за рамки (якщо завжди хотіли малювати – найміть вчителя, якщо хотіли освоїти ліплення з глини – сходіть на майстер-клас);

  • оточіть себе людьми, які поділяють ваші інтереси. 

Читайте також: 6 ХОБІ, ЯКИМ ВАРТО ПРИСВЯТИТИ СВІЙ ЧАС

posts-to-db-Фото 3

@thirdlove

Перестаньте себе лаяти

Ми не вміємо цінувати момент — життя здається одноманітним, нудним, позбавленим іскри, а якщо щось відбувається погане, тоді тримайтеся все! Іноді ми звинувачуємо інших у своїх невдачах, іноді весь гнів виливається на нас самих. Забула обід на роботу, не зарядила телефону перед виходом з дому, не надіслала важливого листа партнерам — таких дрібних факапів за день відбувається з десяток, головне — це правильно до них ставитись. Досить лаяти себе, ви ж людина, а не робот, і навколо вас люди, а не роботи, у яких теж може бути не вимкнена праска вдома або різко зник інтернет. Руйнуйте ілюзорні стандарти, і тоді ваш світ забарвиться у білий колір. 

Що робити:

  • робіть максимально, але не лайте себе за провали;

  • щодня пишіть три речі, які вам подобаються;

  • знайдіть причину своєї нелюбові до себе та вирішіть її. 

posts-to-db-Фото 4

@charmedbycamille

Будьте гнучкою

Настав час визнати, що ваша реакція на повсякденні стресори може бути викликана бажанням контролювати ситуацію. Так, добре, коли ваше життя впорядковане та розмірене, але буває корисно навчитися йти на компроміси, якщо щось йде не так. На вулиці спека +30, а ваш кондиціонер зламався саме тоді, коли ви працюєте вдома? Що ж, тепер у вас з’явилася чудова можливість сходити до нового кафе, яке відкрилося поблизу. Вміння швидко пристосовуватись до ситуації допоможе вам рухатися вперед, а не відставати на два кроки. 

Що робити:

  • продумайте кілька варіантів дій, якщо ваш план провалиться;

  • поставте межі щодо компромісів;

  • подумайте про позитивні зміни, пов’язані з вашим новим ставленням до життя. 

Читайте також: ВПЕРЕД ДО ЗМІН: 8 ПИТАНЬ, ЩО ВИ ПОВИННІ СЕБЕ ЗАДАТИ

posts-to-db-Фото 5

@viktoria.dahlberg

Шукайте підтримку у близьких

Коли все дуже погано — зателефонуйте мамі (або іншій близькій людині, яка готова просто вислухати). У моменти, коли життя здається занадто важким, щоб його винести, вам просто дуже потрібне плече, на яке можна спертися. А хто ще, як не сім’я, кохана людина чи подруга стануть вашим притулком у шторм? Не бійтеся просити про допомогу – це не показник слабкості. 

Що робити:

  • заведіть звичку частіше дзвонити близьким;

  • будьте готові не тільки ділитися своїми бідами, але й слухати про біди інших;

  • використовуйте всі засоби зв’язку (електронну пошту, скайп, соціальні мережі тощо).