Найкорисніші!
Матча – це перемелене в пудру листя зеленого чаю, батьківщиною яких є Японія, Корея та Китай. Матча високої якості може коштувати чимало, але у нього є один величезний плюс – листя чаю містить велику кількість антиоксидантів, які знижують кров’яний тиск та зменшують ризик розвитку інсульту. Напій можна вживати як у холодному вигляді (додавши воду), так і заварювати в окропі, додавши молоко (традиційний рецепт). Для додаткової дози вітамінів можете додавати матчу до випічки.
Від природи солодкуватий, цей трав’яний чай переповнений антиоксидантами та вітаміном С. Тут також зжерлиться життєво важливі мінерали, які захищають кістки та підтримують здоров’я шкіри (кальцій, магній, цинк тощо). У ройбуші немає кофеїну. Його листя вирощують у ПАР. Багато хто любить подавати ройбуш як у гарячому, так і холодному вигляді. А з піщаним печивом він стає ще смачнішим!
Цей ферментований чай бере початок у провінції Юньнань на південному заході Китаю. Важко повірити, що йому понад 2000 років! Пуер зроблений із висушеного на сонці листя зеленого чаю. Став всесвітньо відомим через свою здатність знижувати вагу шляхом придушення синтезу жирних кислот та зниження рівня холестерину. Цей вид чаю вважають предметом розкоші в Китаї насамперед через його трудомістке виробництво. Багато хто дарує «диски» пуера (саме в такому спресованому вигляді він продається) на ювілеї.
Читайте також: НОВИЙ FOOD-ТРЕНД-СУПІНГ: ЯК ОЧИСТИТИ ОРГАНІЗМ І СХУДНІ
Солодку комбучу люблять через її детокс-ефект. Для створення напою, багатого на вітаміни, мінерали і ферменти, корисні бактерії змішують з дріжджами. Комбуча виводить токсини з організму та зберігає органи травлення здоровими. Вона також містить глюкозамін, який бореться з артритом, стимулюючи вироблення гіалуронової кислоти (вона підвищує здоров’я хрящів та суглобів). Комбучу можна зробити в домашніх умовах або купити у готовому вигляді у супермаркеті. Це живий напій, тому його потрібно зберігати у холодильнику.
Білий чай найменш оброблений, на відміну від чорного та зеленого, тому містить велику кількість фітохімікатів – активних компонентів природного походження, які допомагають організму боротися з різними інфекціями. Високий рівень поліфенолів у поєднанні з флавоноїдами та танінами бореться з поганими бактеріями та зменшує наліт у порожнині рота. Антиоксиданти у білому чаї зменшують ризик розвитку раку та серцево-судинних захворювань.