Якщо будильник дзвонить вже вкотре, але встати не виходить, цілком можливо, що ввечері попереднього дня ви припустилися кількох помилок.
Ранні підйоми вранці – складне завдання для багатьох із нас. Є хороші новини: вчені вважають, що лише кілька корисних «вечірніх» звичок допоможуть вам не лише швидше засинати, а й легше прокидатися.
Якщо ви заводите будильник на смартфоні, то швидше за все тримайте його біля ліжка. В результаті вранці вам нічого не варто перевести на півгодини і знову провалитися в сон. Спробуйте покласти смартфон на стіл або тумбочку. У такому разі у вас буде мотивація стати.
Читайте також: Вищий пілотаж: як зберегти продуктивність після безсонної ночі
Кофеїн змушує вас не спати. Одне дослідження показало, що невелика доза кави за 6 годин до сну практично гарантує вам безсоння. Вчені наполягають, що насолоджуватися капучино або еспресо краще не пізніше ніж за 5 годин вечора.
Заплануйте на ранок щось приємне, наприклад, відвідування спа-салону або зустріч із друзями. Це змусить вас прокинутися швидше.
Нехай ваш телефон щовечора нагадує вам про те, що настав час спати. Це не означає, що потрібно відразу ж кидати всі справи, але так ви знатимете, що час неспання вийшов.
Читайте також: Марго Роббі поділилася оригінальним способом боротьби з безсонням
Якщо вам важко швидко засипати, читайте перед сном. Якщо книга цікава, то ви самі чекатимете часу, щоб її почитати.
Штучне світло від екрану монітора або смартфона не дозволяє повною мірою вироблятися мелатоніну гормону сну. Саме тому ви довго не можете заснути. Не варто перевіряти новини чи відповідати на робочу пошту за 30-40 хвилин до відбою.
Склянка води перед сном допоможе вашому організму краще заснути і забезпечить бадьорий підйом вранці.