UA
RU

8 еко-лайфхаків по економії у квартирі щодня

8 еко-лайфхаків по економії у квартирі щодня-Фото 1

 

Екоактивістка, засновниця компанії Glossary Organic Products та екофонду Glossary Foundation Анастасія Цибуляк пропонує 8 дієвих побутових лайфхаків, які зроблять життя у вашій оселі більш екологічним, допоможуть заощадити кошти та уникнути зайвої витрати електроенергії.

 

1. У холодну пору року, під час опалювального сезону, коли я довго провітрюю кімнату, відкриів вікно, я закриваю вентиль радіатора, особливо якщо він оснащений термостатичним вентилем. В іншому випадку вентиль реагуватиме на холод зовні і нагріватиме радіатор по максимуму.

2. Я варю продукти без варення. Це означає, що коли вода закипить, я зменшую потужність плити, щоб вона залишалася трохи нижчою від точки кипіння. Фішка ось в чому: як тільки вода закипить, вона не може стати гарячою: вся енергія, що підводиться до неї, йде тільки на випаровування, ніяк при цьому не прискорюючи процес приготування.

3. Ідучи з дому, я завжди вимикаю всі електроприлади. Найправильніше  не тільки вимкнути, але й відключити від розетки все, що без потреби споживає електрику. Мало хто знає, що вимкнені пристрої продовжують споживати електроенергію, якщо вони включені в розетку. Зазвичай, в набагато меншій кількості, але все ж таки.

4. Якщо ніхто не збирається користуватися сканером або ксероксом в офісі протягом декількох годин, я вимикаю ці прилади з розетки. Таким чином, вони не споживатимуть електроенергію без необхідності у нічний час та у вихідні.

5. Закривши змішувач, я завжди повертаю його у бік, де «холод». Цей простий прийом не дозволяє наступному користувачеві відразу ж увімкнути гарячу воду, не усвідомлюючи цього.

6. Я дозволяю гарячим продуктам охолонути перед тим, як покласти їх у холодильник: це запобігає роботі мотора холодильника на повній швидкості для їх охолодження. І навпаки, я розморожую заморожені продукти в холодильнику: я користуюсь їх холодом, щоби дати мотору відпочити.

7. Щоб кавомашина не споживала електрику без необхідності підтримки температури води, я вимикаю її, як тільки наливаю собі чашку еспресо. Якщо мені захочеться приготувати ще одну чашку кави до кінця дня, мені не важко почекати дві хвилини, поки вона нагріється.

8. Як тільки я встаю зі свого робочого місця, я вимикаю екран комп’ютера спеціальною кнопкою. Цей жест не має жодного впливу на роботу комп’ютера. Він продовжить працювати як завжди, варто мені тільки знову ввімкнути екран.

Читайте також: Продукти в дорогу, які насичують надовго

Photo by Sharon McCutcheon on Unsplash 
Статьи по теме