Закрити
UA
Краса

Чому саліцилова кислота стала такою популярною у догляді?

Поділись:

Ідея наносити кислоту на обличчя – або на тіло – звучить якось лячно. Але не дозволяйте сполошуючому слову «кислота» заважати вам використовувати продукти з саліцилкою у повсякденному догляді (звичайно, якщо мова не йде про аптечний спиртовий розчин). Саліцилова кислота – друг для будь-якого типу шкіри. Існує цілий перелік переваг, які вона надає, щоб зробити шкіру як на фільтрі в Iнстаграм. Розповідаємо як вона це робить!

Фото автора Andrea Piacquadio з Pexels

Що таке саліцилова кислота? 

Саліцилова кислота – один з основних гравців доглядової «Гри Престолів» в сучастному догляді за шкірою. Бета-гідроксикислота (або BHA) – це хімічний ексфоліатор, який дійсно творить чудеса. Вона краще за будь які інші компоненти розщеплює надлишки шкірного сала, забруднення та мертві клітини, які закупорюють пори та призводять до прищів, тмяності, сухості та передчасних зморшок.

Мус для глибокого очищення шкіри Histomer Fоrmula 201 Cleansing Mousse

Ось чому сьогодні вона є головним інгредієнтом у багатьох продуктах: від очищуючих засобів до знарядь боротьби з пигментацiєю. «Саліцилова кислота – це природний фітогормон, який допомагає рослинам відбиватися від екологічних негараздів» , – розповідає дерматолог Марк Каррі, співзасновник компанії з догляду за шкірою The Inkey List . «Однак, ми можемо використовувати ці її властивості для видалення відмерлих клітин шкіри, шкірного сала та зменьшення пор. Саліцилка ефективно відлущує, прибираючи зі шкіри все зайве. Це забезпечуює процвітання нових молодих клітин. Саме тому схильна до вугрів та комедонів шкіра, після саліцилової кислоти виглядатає більш рівномірною та підтягнутою».

Тонік для комбінованої шкіри Garnier Bio Perfecting Tonik Purifying Thume

Як використовувати засоби з саліциловою кислотою?

Завдяки своїй здатності розчинятися в оліях, саліцилка проникає в шкіру глибше, ніж альфа-гідроксикислоти (AHA). Це дійсно зірковий компонент для тих, хто має жирній тип шкіри, але власницям інших типів не слід боятися використовути її в своєму догляді. Якщо у вас жирна і схильна до вугрів шкіра, вибирайте засоби з більш високою концентрацією, а для сухої та зрілої шкіри – з меншою концентрацією саліцилки.

 

 

Cироватка протизапальна Soskin AKN Stop Imperfection Serum

Дерматолог Марк Каррі доповідає, що засобами для очищення з саліциловою кислотою в концентраціях до 3% – можна вмиватися двічі на день. Але важливий момент: добре зволожувати шкіру потім (як при кислотних пілінгах), бажано продуктами на водній основі, без надлишку олій у складі.

Сироватка для контролю недоліків Caudalie Vinopure Blemish Control Infusion

Це безпечно?

Одним словом, так! Завдяки своїм протизапальним властивостям саліцилка не тільки розчиняє забруднення, що викликає прищі, але допомагає зменшити почервоніння і пігментацію. Однак, будьте обережні: кислоти можуть спричинити чутливість до сонячного світла, тому обов’язково включіть хороший SPF у свій ранковий догляд, якщо ви використовуєте саліцилову або будь-яку іншу кислоту.

Шампунь для жирної шкіри голови Kérastase Specifique Bain Divalent

Читай також: 6 преимуществ витамина С, о которых нужно знать

Не тільки проти прищів!

Не дивлячись на те, що саліцилова кислота – чарівне зілля проти прищів, сьогодні ви можете зустріти її в засобах для будь-якої шкіри. Надпис BHA все частіше з’являється у зволожуючих лосьонах, засобах для догляду за тілом і навіть у продуктах для волосся. Чому? Завдяки своїм відлущуючим властивостям, саліцилова кислота допомогає іншим компонентам глибше і швидше проникнути куди треба і робити там свою работу. Будь-то, шкіра обличчя, тіла чи скальпу. «Саліцилова кислота також здатна заспокоювати нашу шкіру у разі запалень, оскільки разом з оновленням клітин спонукає її виробляти протизапальні продукти», – відкриває секрет Марк Керри.