UA
RU

Чому жінкам треба більше спати

Навіть в умовах, які зараз склалися, не нехтуйте сном.

Ми згодні, що під завивання сирен, постійних вибухів, від яких дрижать вікна та у сховищах особливо не поспиш, але сон є важливою складовою нашого здоров’я і потрібно виділяти на нього певний час в будь-яких умовах.

Чому жінкам треба більше спати-Фото 1

Як виявилось, жінки потребують у більшій кількості сну, ніж чоловіки. Хоча немає конкретної цифри скільки має спати жінка, щоб почуватися нормально, але всім відомий факт, що 7 годин достатньо для того, щоб організм відпочив. Дослідження показали, що жінки сплять довше, ніж чоловіки, на 11-13 хвилин. Звідси випливає, що жіночому організму потрібно більше сну. 

Які наслідки відсутності нормального сну?

Жінки на 40 % більше страждають від безсоння, ніж чоловіки, що, в свою чергу, викликає синдром неспокійних ніг (СНН) – відчуття дискомфорту в нижніх кінцівках в стані спокою та підвищується ймовірність апное сну. Тому жінкам варто потурбуватися про якісний і здоровий сон, навіть в умовах війни.

Зміна гормонального фону. Всі ми знаємо, що з гормонами не варто шуткувати, адже будь-який збій в їхній роботі може спричинити безліч проблем з жіночим здоров’ям. Пам’ятаємо, що зміна гормонального фону відбувається під час менструації, на фоні вагітності та в період менопаузи. Саме в цей період потрібно забезпечити себе повноцінним якісним сном, щоб гормони могли безперебійно виконувати свою функцію, а організм – відпочити.

Скільки потрібно спати?

Потреби у сні змінюються з віком, тому для кожної групи буде своя добова норма. Це залежить від витривалості організму та його особливостей, наприклад, гормонального фону, звичок, способу життя та медичних умов. Згідно з даними Центру контролю захворювань та профілактики, ось скільки сну потрібно дівчатам та жінкам у різному віці:

 • від народження до 3 місяців –14-17 годин;
 • від 4 до 11 місяців – від 12 до 16 годин;
 • від 1 до 2 років – від 11 до 14 годин;
 • від 3 до 5 років – від 10 до 13 годин;
 • від 6 до 12 років – від 9 до 12 годин;
 • від 13-18 років – 8-10 годин;
 • від 18 до 64 років – від 7 до 9 годин;
 •  65 років і старше – від 7 до 8 годин.

Читайте також: Що робити із внутрішньою та зовнішньою агресією?

Поради для кращого сну 

Здоровий нічний сон може змінити все, що стосується настрою, рівня енергії та продуктивності. Він також може допомогти зберегти тіло здоровим і краще боротися з хворобами. Щоб хоч трохи покращити свій сон в умовах війни ось декілька порад:

 1. Намагайтесь дотримуватись режиму сну – лягайте і прокидайтесь в один і той самий час (хоча б намагайтесь)
 2. Покращіть свої умови сну: якщо ви знаходитесь в укритті, то зробіть собі максимально зручне імпровізоване ліжко (обставте його подушками та матрацами, візьміть м’які іграшки та інші речі, які створюють комфортну обстановку)
 3. Намагайтесь споживати поживну їжу за 3 години до сну.
 4. Відкладіть гаджети за 2 години до сну, якщо це можливо. Намагайтесь не моніторити новини постійно, перед сном краще почитайте щось легке чи послухайте заспокійливий подкаст чи музичну добірку.

Ці вправи допоможуть хоча б трохи покращити якість сну в умовах війни.

Статьи по теме