Закрити
UA
Краса

Що є до, під час та після довгого перельоту

Поділись:

Ніякого фастфуду та стандартного набору їжі, який пропонують авіакомпанії. 

posts-to-db-Фото 1

Щоб почати відпустку без глобальних проблем, подбайте до посадки в літак не лише про наявність документів, а й про своє здоров’я. Адже на висоті пташиного польоту найменше хочеться зіткнутися зі слабкістю та проблемами із травленням. 

Читайте також: Аерофобія: три небанальні способи перебороти страх перельотів

 

перед польотом

В умовах аеропортного хаосу може виникнути спокуса втішити себе їжею. Але купувати її перед посадкою на літак – не найкраща ідея. Вибирати доведеться здебільшого з фастфуду, солодкої та жирної їжі, яка не принесе користі ні фігурі, ні самопочуттю. Після неї ви будете млявими та пригніченими, а якщо це накладеться на фобію польоту, то не варто чекати добра. 

posts-to-db-Фото 2

Під час польоту:

  • Жодного газування. У комплексних обідах, які пропонують авіакомпанії під час перельоту, можна часто побачити солодке газування чи сік. Але краще віддавати перевагу звичайній воді, оскільки в літаку організм страждає від зневоднення через пересушене повітря. Це може призвести до підвищеної сприйнятливості хвороб. Для різноманітності можна додати у воду цитрусові. Але пам’ятайте, що не можна брати в ручну поклажу рідину об’ємом понад 100 мл. Пляшку з водою можна покласти в основний багаж або купити після огляду, у крайньому випадку візьміть порожню пляшку і попросіть стюардесу її наповнити. 
  • Білок. Немає необхідності брати на борт літака курку чи інше м’ясо, тим більше, що ці продукти можуть бути заборонені для перевезення на деяких міжнародних рейсах. Білок можна знайти в горіхах, насінні та авокадо. Таке перекушування наситить на довгий час і вам не доведеться страждати від голоду. 
  • Вітамін С незамінний в умовах, де швидко поширюються мікроби, та підтримає імунітет. Якщо є потреба, за кілька днів до перельоту можна почати приймати вітамін С у капсулах. 
  • Продукти, багаті на магній. Темна листова зелень, горіхи, насіння, авокадо, гарбузове насіння знімуть м’язову напругу і допоможуть швидше заснути під час перельоту.

Читайте також: Корисні ресурси, які стануть у нагоді в подорожі

posts-to-db-Фото 3

Після польоту:

Якщо під час перельоту були проблеми зі сном, може відчуватись підвищене почуття голоду, але не варто плутати його з виснаженістю. Щоб підтримати організм після стресу, нагородіть себе смачною та корисною їжею, яка дасть сили провести відпустку ефективно, а не з отруєнням.

  • Фрукти та овочі, багаті на антиоксиданти, зміцнять імунну систему, а вода, що міститься в них, додатково зволожить шкіру після декількох годин у повітрі. Це може бути персик, апельсин, полуниця, чорниця, виноград, слива, будь-яка зелень та овочі. Якщо немає можливості з’їсти фрукти чи овочі, пийте багато води. Не дайте організму залишатися зневодненим. 
  • Зелений чай містить антиоксиданти, покращує самопочуття та кровотік. Останнє буде корисним для тих, хто страждає від варикозного розширення вен. 
  • Білок. Його багато не буває, тому не бійтеся, що перестараєтеся, більше денної норми у вас з’їсти точно не вдасться. 
  • Чорний шоколад не тільки покращить настрій, а допоможе пережити джетлаг через велику кількість магнію. Але пам’ятайте, що шоколад має бути без цукру, тільки тоді він принесе вам користь!

Читайте також: 7 продуктів для підвищення гідратації організму

posts-to-db-Фото 4

Продукти, яких слід уникати

  • Алкоголь. У фільмах і навіть у реальному житті часто зустрічаються персонажі, які заспокоюються під час польоту міцними алкогольними напоями. насправді вони не лише не допомагають, а й роблять гірше: викликають у деяких агресію та заважають упоратися зі зміною часових поясів. Якщо ви відчуваєте стрес під час польоту, заспокоюйте себе за допомогою музики, читання книг, розмов із близькими або медитації. 
  • Кофеїн. Всі любителі кави та міцного чаю можуть протестувати, але неможливо заперечувати проти того, що кава уповільнює процес гідратації в організмі. 

Джерело фото: unsplash.com