Усі фахівці сходяться на думці, що міцний сон – запорука хорошого здоров’я.
Ви знаєте, що поза, яку ви приймаєте уві сні, розповідає про вас, ваші звички та здоров’я багато цікавого? Читайте та дізнавайтеся, що саме.
Не дарма кожен урок йоги закінчується шавасаною. Експерти стверджують, що поза на спині — один із найкращих способів розслабитися. Але якщо ви відчуваєте дискомфорт у такому положенні, це може говорити про проблеми зі здоров’ям. Однією з причин може бути апное (зупинка дихання уві сні на 20-30 секунд). Коли ви лежите на спині, сила тяжіння тягне вас донизу, а якщо у людини надлишок м’яких тканин в області горла, жирові відкладення на рівні шиї або непропорційно велика мова – це призводить до перекривання дихальних шляхів, а в результаті до хропіння та задишки. Також причинами дискомфорту можуть бути проблеми зі шлунково-кишковим трактом та спиною.
В Аюрведе говориться, що сторона, на якій ви лежите, активує певну півкулю мозку. Досі точаться суперечки про те, яка сторона краща (сон на правій стороні може викликати кислотний рефлюкс (відтік шлункової кислоти в стравохід, горло або ротову порожнину), а на лівій – призвести до кошмарів). Ще один важливий момент, про який усі забувають — це подушка. Якість матраца, форма та розмір подушки відіграють чи не головну роль у тому, як ви почуваєтеся під час сну. Перша ознака, що у вас неправильні «нічні компаньйони» – це ранковий біль шиї.
Читайте також: НЕДОРОВИЙ СОН: ЯК ЗБЕРІГТИ ПРОДУКТИВНІСТЬ ПІСЛЯ БЕЗСОННОЇ НОЧІ
Понад 40% населення обирає саме цю позу. Але потрібно пам’ятати, що не можна занадто щільно притискати ноги до тіла, щоб органи могли нормально функціонувати протягом всієї ночі. Є ще одна проблема — поза зародка може негативно впливати на кровообіг, а це не дуже добре для кровотоку. Вам також потрібно захистити свої шию і спину, тому варто тримати голову трохи піднятою над колінами.
Читайте також: 5 ПРИЧИН БЕЗСОННИЦІ, ПРО ЯКІ ВИ МОГЛИ НЕ ЗНАТИ
Сон на животі – найгірший варіант, тому що ця позиція навантажує спину, утруднює дихання, погіршує приплив крові до головного мозку та провокує появу зморшок. Єдиний плюс сну на животі – це зменшення хропіння. Для того щоб відучитися спати на животі, покладіть пару подушок збоку для опори.
Джерело фото: unsplash.com