Цей метод було розроблено для реабілітації поранених солдатів у роки Першої світової війни.Зміст:
Пілатес, як і йога, оповитий безліччю міфів та забобонів. Здається, що цей вид фізичних навантажень асоціюється лише з нудьгою та повільними рухами, але це зовсім не так. За допомогою пілатес можна схуднути, привести тіло в тонус і підтягти м'язи. Розповідаємо все, що потрібно знати про пілатес і показуємо ефективні вправи.
Читайте також: Про спорт: популярні та незвичайні фітнес-напрямки
Пілатес - це вид вправ, спрямованих на зміцнення м'язів живота та корпусу, а також на розвиток балансу та правильного дихання. Не дивно, що одними з перших пілатес освоїли та полюбили танцюристи балету, а потім спортсмени.
Головна відмінність пилаєса від інших видів спорту та фізичних навантажень у тому, що він не акцентує уваги лише на одній частині тіла – ногах, сідницях чи спині, а також розвиває гнучкість.
Джозеф Пілатес ріс хворобливою дитиною, тому батько вирішив познайомити хлопчика з основами гімнастики та бодібілдингу. Пізніше Пілатес став вивчати йогу, бойові мистецтва та медитацію. Згодом ці знання йому знадобилися — під час Першої світової війни він потрапив до госпіталю на острові Мен і розробив на їх основі свій метод реабілітації солдатів. Довгі роки Джозеф відточував свою методику, поки в 1923 не запатентував її в США.
Читайте також: 10 поз у йозі, з якими ви забудете про безсоння
Пілатес, як і йога, спрямований на зосередженість на диханні. Щоб виконати деякі вправи, буде недостатньо лише фізичної вправності, тому доведеться розвивати рівновагу, зосереджуючись на своїх рухах.
Одна з ключових цілей методу – створити «пояс сили». Ідея полягає в тому, що під час рухів ви зосереджуєте свою увагу на залученні глибоких м'язів. Це допомагає покращити поставу, полегшити біль у спині, налагодити роботу серця. За даними Американської ради з фізичних вправ, «пілатес залишається одним із найскладніших та найефективніших засобів для посилення міцності та стабільності роботи серця».
Читайте також: П'ять фітнес-звичок, які зводять нанівець користь від тренувань
Джозеф Пілатес вважав, що «справжня гнучкість може бути досягнута лише тоді, коли всі м'язи розвиваються рівномірно». Вправи пілатесу складаються з невеликих рухів, які зміцнюють кожен м'яз, яким би маленьким він не був. Дослідження показали, що цей вид тренувань допоможе підвищити гнучкість, але оскільки одна з головних цілей пілатесу – зміцнення м'язів серця, вам варто додати у спортивний раціон ще й йогу.
Пілатес - це не тренування високої інтенсивності, але ви все одно можете стати стрункішим завдяки регулярним заняттям. Вправи, спрямовані на зміцнення м'язів, допоможуть позбавитися зайвих кілограмів з однієї простої причини: м'язи спалюють більше калорій, ніж жир. Плюс, ви отримаєте ідеальну поставу, а значить візуально виглядатимете худше.
Читайте також: Просто спробуй: ТОП-5 асан, з яких варто починати знайомство з йогою
Пілатес – це не лише про тіло. В одному з досліджень було виявлено, що він посилює концентрацію та покращує розумові здібності. Джозеф Пілатес описав свій метод як «повну координацію тіла, розуму та духу». Ці вправи можуть стати емоційним перепочинком для тих, хто страждає на депресію, занепокоєння або щоденний стрес.
Для тих, хто страждає від болю у спині, пілатес може стати реальною допомогою. Завдяки ретельному опрацюванню глибоких м'язів, з часом проходять неприємні відчуття в зоні попереку. Якщо ви були травмовані, не забудьте повідомити про це інструктора, він допоможе підібрати правильні вправи, щоб зменшити хворобливі відчуття та запобігти можливості травмуватися надалі.
Читайте також: Худнемо швидко: що таке субінтенсивне навантаження?
Тим, хто тільки планує почати займатися спортом та змушує себе піти до зали, чи не насамперед варто звернути увагу на пілатес. Тяжких фізичних навантажень на зразок підйому штанги виконувати не доведеться, але натомість варто бути готовим до статичних вправ. Новачкам насамперед варто попередити тренера про свою недосвідченість та проблеми зі здоров'ям, якщо такі є.
Якщо ви збираєтеся займатися пілатесом вдома, починайте з легких вправ і не перевантажуйте себе, 15-20 хвилин для старту буде достатньо. Коли м'язи звикнуть до нового навантаження, збільшуйте кількість повторень і складність вправ.
Чи не можете приділяти багато часу для тренувань? Не біда, короткі, але ефективні комплекси вправ справляться з промальовуванням м'язів не гірше.
Пілатес не конкурує з тренуваннями у залі, але зробити тіло рельєфним, а деякі зони опуклими, він також може. Наприклад, цей комплекс спрямований на тренування м'язів сідниць і робить це непогано.
Рельєфний прес – мрія багатьох. Комплекс вправ, розрахований приблизно на 15 хвилин, допоможе досягти цієї мети швидко, але тільки за умови, що ви не виконуватимете його в півсили.
Щоденні вправи з цього комплексу протягом шести тижнів допоможуть впоратися з наслідками сидячого способу життя: болями у спині та шиї.
Як ми ж згадували, йога та пілатес дуже схожі, тому не дивно, що деякі комплекси вправ змішують у собі ці дві течії.
Фото: