Закрити
UA
Краса

Що означає «продукти з ГМО» і чи варто їх боятися

Поділись:

Ви, напевно, бачили етикетки “без ГМО”, але що ж ховається за цією абревіатурою?

генномодифіковані продукти список

@florenttanet

Що таке ГМО?

Генетично модифіковані організми (ГМО) – це рослини або тварини, чия ДНК була змінена шляхом додавання генів з інших організмів для того, щоб використовувати їх специфічні особливості. Їжа, яка була генетично модифікована, може бути стійкою до деяких шкідників або гербіцидів, а це означає, що фермери таким чином досягають кращого врожаю. Цікаво, що рослинні продукти можуть бути генетично спроектовані таким чином, щоб бути поживнішими (і смачними). І хоча тема ГМО загострилася останні кілька років, генетично модифіковані продукти з’явилися на полицях магазинів ще в середині 90-х. 

Читайте також: ІНТУІТИВНЕ ЖИВЛЕННЯ: ЩО ЦЕ ТАКЕ І ЧОМУ ЙОМУ ПОТРІБНО СЛІД

Які продукти містять ГМО?

Згідно з Управлінням з контролю за продуктами та ліками (FDA), найбільш поширеними ГМ-рослинами, вирощеними в США, є бавовна, соя та кукурудза. Також до цього списку входять картопля, гарбуз, яблука та папайя. Ми можемо його продовжити й іншими найменуваннями, наприклад, м’ясними та рибними напівфабрикатами, шоколадною та молочною продукцією, майонезом. 

гмо шкода

@emilyzirimis

Чому ми боїмося продуктів із ГМО?

Противники генно-модифікованих продуктів кажуть, що вони можуть впливати на харчову цінність та мати побічні ефекти (у них можуть бути алергени та токсини). Вони також стверджують, що існують проблеми, пов’язані з екологією та широким використанням гербіцидів. Проте закордонні регулюючі органи, такі як Міністерство сільського господарства США та FDA, стверджують, що генетично модифіковані продукти так само безпечні, як і продукти без ГМО. Питання одне: кому вірити?

Читайте також: 5 ФАКТІВ, ЯКІ ВИ ПОВИННІ ЗНАТИ ПРО ОРГАНІЧНУ ЇЖУ

Висновок:

Продукти з ГМО, які ви можете знайти на полиці у будь-якому супермаркеті, проходять через руки експертів, які визначають їхню якість та безпеку. І це означає, що ви можете купувати фрукти, овочі, м’ясо та «молочку» без побоювання за своє здоров’я. Слід зазначити, що виробники в Україні зобов’язані маркувати продукти з ГМО, але чи можна довіряти цим позначенням, як і позначенням «без ГМО», «Біо», «Від органічного виробництва» — питання є відкритим. Помнете, що хитрі виробники можуть писати все, щоб продати продукт, тому ніхто не може дати гарантію, що перед вами органічно чистий продукт. 

Дивіться відео про продукти з ГМО від SciOne: