Закрити
UA
Краса

Як ефірні олії допоможуть позбутися тяги до шкідливих продуктів

Поділись:

Якщо сила волі не допомагає з потягом до солодкого, то використовуйте ефірні олії. 

posts-to-db-Фото 1

Пристрасті до певних продуктів є у всіх: хтось не може жити без м’яса, хтось без солодкого, а хтось щодня купує газування. Не завжди вдається зрозуміти, які обставини впливають на бажання з’їсти той чи інший продукт, але, очевидно, одне — позбутися пристрасті до шкідливих продуктів вкрай складно. Ефірні олії – один із способів приструнити тягу, розповідаємо, як вони допомагають у цій нелегкій битві.

Читайте також: 7 порад, як позбутися залежності від солодкого

 

Які звички допоможуть позбавитися потягу до шкідливих продуктів?

1. Вивчайте склад продукту. Цукор міститься не тільки в тортах та тістечках, а й у продуктах, які на перший погляд мають бути без нього. Щоб повністю виключити цукор із раціону, уважно вивчайте склад продуктів та знайдіть назви, за якими виробники його приховують. 

2. Вибирайте фрукти з низьким вмістом цукру. Природний цукор набагато корисніший, але за його кількістю також варто стежити. Крім цукру у складі фруктів є вітаміни, мінерали, клітковина, антиоксиданти та інші корисні речовини, тому під час схуднення не варто виключати їх із раціону. Віддавайте перевагу тим фруктам та ягодам, у яких міститься мало цукру. 

Читайте також: Головні ознаки алергії на цукор

posts-to-db-Фото 2

4. Вибирайте корисні перекушування. Горіхи, ягоди та злакові стануть чудовою альтернативою нездоровим перекушуванням і допоможуть позбутися тяги до солодкого. Спочатку буде складно відмовитись від звичної їжі, але варто хоча б спробувати, щоб після кількох тижнів експерименту зрозуміти, що можна чудово жити без солодкого.

5. Пийте багато води. Ми часто плутаємо спрагу з голодом, що призводить до переїдання та зайвих кілограмів. Щоб уникнути таких наслідків, підтримуйте в організмі водний баланс і рідше пийте соки, газування, чай і каву. 

Читайте також: Продукти, в яких міститься несподівано багато цукру

 

posts-to-db-Фото 3

Ефірні олії замість солодкого

Коли ми відчуваємо почуття голоду, потяг до солодкого чи солоного, боротися буває складно. У таких ситуаціях на допомогу можуть прийти запахи та ефірні олії. Лікар Алан Хірш довів, що аромат м’яти допомагає у боротьбі з потягом до шкідливих продуктів. Можна додати листя м’яти у воду, вдихати запах ефірної олії прямо з пляшечки або капнути одну краплю під язик.

У боротьбі з потягом до шкідливих продуктів добре допомагають цитрусові олії, особливо грейпфрутове, воно показало найкращі результати. Декілька крапель такого масла можна додати в напій або з’їсти свіжий грейпфрут, якщо немає альтернативи. 

Читайте також: Прийти до тями: ефірні олії, які допоможуть впоратися з похміллям

Рецепти сумішей з ефірними оліями

Ми вже розібралися, що ефірні олії допомагають з потягом до шкідливих продуктів, солодкого та солоного. Тепер розповідаємо рецепти сумішей, які можна використовувати, щоб позбутися залежності від певних продуктів. Можна просто вдихати їхній запах або використовувати дифузор для ефірних олій. 

№1 

  • 2 краплі ефірної олії грейпфрута

  • 2 краплі ефірної олії м’яти

  • 1 крапля ефірної олії касії

posts-to-db-Фото 4

№2

Цю суміш можна наносити на ваги чи зап’ястя, щоб постійно вдихати аромат. До речі, чудова заміна парфуму!

  • 5 крапель ефірного масла грейпфрута

  • 2 краплі ефірної олії кори кориці

  • 2 краплі ефірної олії імбиру

  • 5 крапель ефірного масла м’яти

  • базове масло на вибір (масло зародків пшениці, рицинова олія, кунжутна, кокосова)

Читайте також: Краса та здоров’я в одному флаконі: гід за ефірними оліями

№3

Напій з ефірними оліями та цитрусовими стане чудовою заміною шкідливим газировкам. У велику ємність помістіть усі інгредієнти, залийте водою, за бажанням додайте лід і пийте протягом дня. 

  • м’якуш одного грейпфрута

  • 1 крапля ефірної олії м’яти

  • 1 крапля ефірної олії грейпфрута

  • кілька кубиків льоду

  • 1 літр води

Щоб повністю позбавитися тяги до певних продуктів, проаналізуйте власну поведінку і зрозумійте, які тригери викликають у вас бажання з’їсти той чи інший продукт. Це може бути недосипання, вихід із зони комфорту (великі скупчення людей, публічні виступи тощо), сварка з близькою людиною, пригнічений настрій та багато іншого. 

Джерело фото: unsplash.com